Strona główna Kronika kryminalna Trzeźwość w przewozie osób. Podsumowanie działań

Trzeźwość w przewozie osób. Podsumowanie działań

442
0
PODZIEL SIĘ

6 czerwca  na terenie powiatu sochaczewskiego policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierujących pojazdami, jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zmiany psychomotoryczne kierującego sprzyjają popełnianiu błędów w zachowaniu się na drodze, przy równoczesnym bagatelizowaniu możliwych konsekwencji tych błędów. Przepisy prawne w sposób szczegółowy określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami, jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Prowadzenie wzmożonych akcji policyjnych polegających na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu spotyka się z coraz większą aprobatą społeczną. Dlatego wczoraj na terenie powiatu sochaczewskiego przeprowadzono działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki przeprowadzili 68 kontroli stanu trzeźwości kierujących autobusami lub busami wykonującymi przewóz osób. Podczas działań nie ujawniono żadnego  kierującego, który przewoził osoby, będąc pod wpływem alkoholu.

Działania będą kontynuowane w przyszłości.

fot.policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGminna szkoła ma patrona
Następny artykułPiknik rodzinny