Strona główna Teresin Szybko ucięta dyskusja

Szybko ucięta dyskusja

421
0
PODZIEL SIĘ

 Gminne obchody 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów parlamentarnych miały miejsce w Kuźni Napoleońskiej w Paprotni. Mimo, iż na widowni zasiadło około 100 osób, zdecydowaną większość stanowili teresińscy samorządowcy, urzędnicy i pracownicy jednostek podległych Gminie. Samo spotkanie zakończyło się w nietypowy sposób.

Honorowym gościem uroczystości był prof. Ryszard Bugaj, polski polityk, były poseł na Sejm RP. Był nim także polski prawnik i polityk, senator I i II kadencji i były prezes TK Jerzy Stępień, nie wiedzieć czemu mianowany „profesorem”, czego zresztą sam zainteresowany nie zaprzeczył również będąc w ten sposób publicznie nazywany w Paprotni, choć miał ku temu okazję.

Obaj uczestnicy Okrągłego Stołu w subiektywny sposób opowiadali o kulisach drogi do demokracji, o pamiętnej transformacji ustrojowej w Polsce. W ubiegły piątek (7.06) program uroczystości zakładał panel dyskusyjny. Szybko jednak został on zakończony, po tym, jak jeden z uczestników spotkania zaczął zadawać szereg niezbyt wygodnych pytań skierowanych do jednego z honorowych gości. Wobec takiego obrotu sprawy, organizatorzy szybko przeszli do kolejnego punktu, a tym był koncert muzyczno-wokalny w wykonaniu zespołu „Bardowie Solidarności”.

A potem był czas na wspólny grill wśród zaprzyjaźnionych. Ot takie święto wolności i solidarności.

 Marcin Odolczyk