Strona główna Teresin Strzelecka frajda

Strzelecka frajda

365
0
PODZIEL SIĘ

Ciekawą inicjatywę przygotowali druhowie OSP Skrzelew dla młodszych mieszkańców swojego sołectwa i okolic. Straż ufundowała im wycieczkę na strzelnicę w Paprotni. W ten sposób 24 dzieci i młodzież bardzo aktywnie i na sportowo spędziła czas.

Nad ich bezpieczeństwem czuwali także funkcjonariusze z posterunku Policji w Teresinie, druhowie oraz instruktor nadzorujący strzelanie.

Przed przystąpieniem do strzelania dzieci zostały zapoznane z regulaminem i zasadami zachowania się na strzelnicy. Policja ze strażą przekazała też najistotniejsze informacje dotyczące, jak się zachować i co robić, kiedy widzimy zagrożenie lub wypadek – mówi główny organizator wyjazdu Tadeusz Szymańczak – Edukacja to najważniejszy element wyeliminowania ryzyka i zagrożenia dla życia człowieka i mienia. Młodzież zdała egzamin bardzo dobrze i należą się im pochwały. Policji składam podziękowania za edukację i nadzór. Podziękowania dla Wiktora Tondery, który pomagał zorganizować grupę i nadzorował wyniki. Młodzież poza zdobytą wiedzą rywalizowała sportowo i ku mojemu zaskoczeniu pierwsze miejsce zajął najmłodszy uczestnik – dodaje.

Tu warto przytoczyć klasyfikację strzeleckiego konkursu, czołówka wygląda ona następująco: 1. Antek Solski (81 pkt / 100 pkt), 2. Wiktor Tondera (73/100), 3. Bartek Dudek (72/100), 4. Szymon Lipiński (68/100).

Marcin Odolczyk