Strona główna Iłów Starosta na sesji gminy

Starosta na sesji gminy

432
0
PODZIEL SIĘ

W trakcie sesji Rady gminy Iłów jednym z gości była Jolanta Gonta – starosta powiatu sochaczewskiego. Podsumowała ona współpracę starostwa z poprzednim wójtem, Romanem Kujawą oraz obecne relacje z Janem Pawłem Kraśniewskim, obecnie urzędującym wójtem. Oceniła, że w obu przypadkach była to cenna i owocna współpraca, że dzięki niej wiele spraw udało się rozwiązać, a nowy wójt gminy wykazuje się dużą aktywnością i otwarciem na współdziałanie.

– Chciałam zwrócić uwagę, że w najbliższym czasie czeka nas wiele wyzwań. Największym będzie budowa Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie. To wielka szansa dla naszego powiatu, jak również dla gminy Iłów. To nie tylko kwestia funkcjonowania, wywłaszczeń i odszkodowań, ale sprawy związane z dynamicznym wzrostem liczby mieszkańców.. Dla gminy Iłów i powiatu to szansa na dynamiczny rozwój. Przybędzie około 20 tysięcy nowych mieszkańców. Warto zaznaczyć, że dla gminy Iłów nie będzie to niedogodność związana z funkcjonowaniem lotniska. Oczekujemy zatem i prosimy mieszkańców gminy, aby zgłaszali swoje opinie i uwagi odnośnie tej sprawy. Jak również wielu innych dotyczących współpracy naszego starostwa z gminą – powiedziała Jolanta Gonta.

Odniosła się też do głosów dotyczących współpracy przy remontach dróg powiatowych na terenie gminy Iłów, dotacji dla szkół oraz sprawy dotyczącej domu dziecka w Giżycach. Zachęcała też, by zastanowili się nad stworzeniem kompanii WOT.

– Będzie łatwiej mając takie wyszkolone osoby do pomocy w sytuacji zagrożeń na przykład powodzią. Gmina leży w części na terenach zalewowych i wsparcie WOT może być pomocne – dodała.

BN

Fot. Bogumiła Nowak