Strona główna Chodaków Sprawdzali tempo prac

Sprawdzali tempo prac

631
0
PODZIEL SIĘ

O problemach mieszkańców Chodakowa w związku z remontem ulicy Chopina pisaliśmy wielokrotnie. Informacja o wzbudzającym kontrowersje przebiegu i tempie prac trafiały również do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jak i do Adama Orlińskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Ten ostatni w rozmowie z nami obiecał, że przyjrzy się postępowi prac.

I do takiej kontroli doszło w ubiegłym tygodniu, a dokładnie 5 czerwca. Oprócz Adama Orlińskiego w kontroli uczestniczył m.in. Paweł Woźniak, dyrektor Rejonu Dróg Wojewódzkich.

Wspólnie z dyrektorem i kierownikiem budowy dokonaliśmy pewnych ustaleń, aby prace były nieco mniej uciążliwe dla mieszkańców, a przede wszystkim zapanował większy porządek, co widać już po naszej interwencji. Warto zauważyć, iż prace mają wymiar bardzo rozbudowany i wiąże się to z budową całkowicie nowej infrastruktury naziemnej jak i podziemnej i położenia wszystkich światłowodów, kabli, instalacji. Powoli efekty prac są widoczne, a niektóre odcinki zaczynają przypominać normalną ulicę na miarę drogi wojewódzkiej. Następna wizyta na początku lipca, kiedy omówimy kolejne etapy.  Dziękuję mieszkańcom za ciągłe monitorowanie i telefony, oraz wysyłane zdjęcia z placu budowy – poinformował nas Adam Orliński.  Jak dodał przebudowa ulicy Chopina to kluczowa inwestycja na terenie Sochaczewa,a dokładnie w Chodakowie, prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego. A ten wcześniej przebudował w tej dzielnicy ulicę Wyszogrodzką, Chodakowską oraz drogę w kierunku Żelazowej Woli. –  Sam remont ulicy Chopina to kilkanaście milionów złotych z budżetu Województwa Mazowieckiego, które zarezerwowaliśmy już w poprzedniej kadencji i szukaliśmy odpowiedniego wykonawcy – przypomina Adam Orliński.

Dodajmy, że   przebudowy ulicy Chopina, którą na zlecenie MZDW wykonuje konsorcjum firm Granar i Invest AG. A zakres prac obejmujące nie tylko budowę nowej nawierzchni, obustronnych chodników i ścieżki rowerowej, ale również całej infrastruktury podziemnej, łącznie z kanalizacją deszczową. Przy ulicy pojawią się także nowe latarnie a ich zakup sfinansował miejski samorząd.

Jerzy Szostak

Fot. MO

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSochaczew wraca nad Bzurę
Następny artykułSiatkarze na plażę