Strona główna Sochaczew gmina Spotkanie z Kresami

Spotkanie z Kresami

407
0
PODZIEL SIĘ

 Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza oraz Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie zapraszają mieszkańców Sochaczewa i okolic na imprezę „Lekcja dla Rodaka”, które zaplanowane jest 21 czerwca o godzinie 19.00 w Pałacu w Gawłowie.

Bohaterami wieczoru będą studenci pochodzący z Kazachstanu, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Rosji, którzy opowiadać będą o historii Polaków z terenów dawnej Rzeczypospolitej, czyli Kresów Wschodnich. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać ze studentami na wspólnym ognisku. Fundacja zaprasza całe rodziny.

„Lekcja dla Rodaka” to ogólnopolski projekt Fundacji dla Rodaka, wspierany przez Senat RP, MEN, a także MSZ i niektóre państwa europejskie. Po raz pierwszy trafił do podsochaczewskiego Gawłowa. Grupa 20 osób będzie gościła na terenie pałacu od 19 do 23 czerwca. Organizatorzy zapraszają instytucje samorządowe, firmy, organizacje pozarządowe do wsparcia przedsięwzięcia i zorganizowania atrakcyjnego pobytu zaproszonym osobom na terenie ziemi sochaczewskiej. Wpłaty na konto Fundacji – 39 1090 2590 0000 0001 3742 2396 z dopiskiem „Sochaczew dla Rodaka”.

BN

fot. fundacja ochrony zabytków