Strona główna Powiat SŁONECZNY ROWEROWY POCZĄTEK LATA

SŁONECZNY ROWEROWY POCZĄTEK LATA

349
0
PODZIEL SIĘ

Ponad pół tysiąca uczestników zgromadził na starcie tegoroczny rajd rowerowy „Od Juniora do Seniora”. W pełną słońca niedzielę, 16 czerwca odbyła się dziewiąta edycja tej popularnej kolarskiej imprezy. Tym razem peleton zawitał do gminy Rybno, a zwieńczeniem rajdu był piknik przy Zespole Szkół w Erminowie.

Wszystko zaczęło się na placu parkingowym przy Starostwie Powiatowym w Sochaczewie. Tradycyjnie sygnał do odjazdu dała Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. Pod wodzą komandora rajdu Ryszarda Nowakowskiego, punktualnie o 9.30 barwna grupa rowerzystów ruszyła w trasę drogami powiatu.

Jak zawsze, każdy z uczestników otrzymał identyfikator ze smyczą i odblaskiem oraz okolicznościowe koszulki z logo rajdu. Ciemnozielonym kolorem t-shirty nawiązywały do wojskowego charakteru imprezy. Patriotycznie, bo przecież w tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej i jednocześnie ta sama rocznica tak dotkliwej dla nas kampanii wrześniowej nad Bzurą w 1939 roku. Stąd w organizację eventu włączyli się też żołnierze z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku i tamtejsza Wojskowa Komenda Uzupełnień, promując ideę tzw. terytorialsów, czyli Wojsk Obrony Terytorialnej.

Blisko 23-kilometrwa trasa nie była wymagająca. Tym razem wiodła m.in. ulicami Sochaczewa, przez główny most nad Bzurą, dalej ul. Łowicką, Lubiejewską, przez Ćmiszew Parcel, Józin, Rybno, Jasieniec, Karolków Szwarocki, Szwarocin, Konstantynów, Bronisławy i do Erminowa. Tam, na terenie Zespołu Szkół Specjalnych odbył się rodzinny piknik. Po drodze rowerzyści dwukrotnie zatrzymywali się na postoju. Na zakończenie, w Erminowie czekał na nich tradycyjny festyn. Atrakcji było bardzo dużo, począwszy od wspólnego ogniska, poprzez bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, loterie z nagrodami dla wszystkich dzieci, a na grach sportowych skończywszy. Swoje stoisko miało wojsko, a o wodną kurtynę zadbali strażacy z OSP Erminów. Organizatorzy częstowali wszystkich jogurtami, można było kupić gorące potrawy z grilla. Na aktywnych czekały konkurencje – rzut piłką lekarską i rzut do celu.

Wzorem każdego roku nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika. Pierwszym z nich był ponad roczny Miłosz, z kolei najstarszym był stały bywalec powiatowego rajdu – 87-letni pan Józef. Upominek zgarnęła też najliczniej reprezentowana grupa, tym razem trzydziestoosobowa. Starosta Jolanta Gonta oraz wicestarosta Tadeusz Głuchowski, którzy jak co roku uczestniczyli w wydarzeniu, podziękowali też komandorowi rajdu Ryszardowi Nowakowskiego za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i sprawne poprowadzenie peletonu.

Na tegoroczny rajd, obok starosty i wicestarosty wybrali się także: Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski, zastępcy burmistrza miasta Sochaczewa, Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej, Jan Kraśniewski, wójt gminy Iłów. Przez całą trasę jadącą grupę zabezpieczali policjanci z KPP w Sochaczewie, a zamykała karetka ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz serwis rowerowy ze sklepu Bike Bit.

Organizatorami IX Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Od Juniora do Seniora” było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Przez sport w przyszłość” na czele z Sebastianem Wiśniewskim, które corocznie, niezawodnie wspiera organizatorów – gorąco dziękujemy za efektywną współpracę. Duże brawa należą się także Damianowi Jaworskiemu, wójtowi gminy Rybno oraz społeczności ZSS Erminów za wsparcie organizacji rowerowej imprezy.

W rajd aktywnie zaangażowały się również: Credit Agricole, Bakoma, Mars Polska, Dachy Mazowsze Piotr Tymorek, Greiner Packaging, PPHU Elia Kamila Kłos.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie