Strona główna Kultura Satyra na korporacje

Satyra na korporacje

425
0
PODZIEL SIĘ

Przezabawne widowisko z ambitnym żartem na pracę w korporacjach i dążenia do sukcesu za wszelką cenę. Zasłużoną burzą oklasków zakończyła się premiera „W Warszawie sen o sławie”. Prezentacja o tyle ciekawsza, że stworzona przez grupę utalentowanych mieszkanek gminy Teresin.

Kabaretowy spektakl muzyczny grupy „Niezły Kabaret”, to dzieło godne uwagi. Stworzone przez kilka fantastycznych kobiet, pasjonujących się sceną i śpiewaniem. Efekt ich ponad półrocznej pracy widzowie mogli zobaczyć podczas premiery, jaka odbyła się w Teresińskim Ośrodku Kultury 24 maja.

Proces twórczy jest ważny w każdym wieku. Obalamy mity, że ośrodki kultury są tylko dla dzieci albo dla seniorów. Nie. Tu także znajdą miejsce Ci, którzy chcą odetchnąć od codzienności i zrobić coś twórczego. A przy okazji zabawnego – mówią artystki. I rzeczywiście to im się udało. To nie był zwykły, śmieszny kabaret. To był świetny spektakl pełen humorystycznych piosenek, zarówno z okresu międzywojennego, jak i współczesnych.

Publiczność odnajdywała w nich teksty Agnieszki Osieckiej, Piotra Bukartyka, Domowych Melodii czy Kabaretu „Potem”. Scenariusz na podstawie pomysłu grupy napisała Katarzyna Rospędowska, reżyserią zajęła się Joanna Cieśniewska we współpracy z Kasią. Na scenie zagrały: Dorota Zdanowska, Joanna Kosiorek, Mariola Leszczyńska, Magda Zadrożna, Marlena Kulmanowska-Kawka i Joanna Cieśniewska. O akompaniament zadbał Szymon Kawka. Gościnnie z grupą wystąpił Adam Krukowski.

Namawiam grupę, by po wakacjach wystąpić ze spektaklem jeszcze nie raz, bo już teraz często spotykam się z zapytaniami, kiedy odbędzie się powtórka przedstawienia, to miłe – mówi scenarzystka Katarzyna Rospędowska. Zaczekamy, na pewno warto!

Marcin Odolczyk

Fot. Janusz Frychel

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTylko Tajfun zawiał
Następny artykułDzieci się nie nudziły