Strona główna Edukacja Ruszają szkolne remonty

Ruszają szkolne remonty

503
0
PODZIEL SIĘ

W wakacje w niemal wszystkich prowadzonych przez miasto przedszkolach i szkołach podstawowych przeprowadzone zostaną remonty sal lekcyjnych, korytarzy, stołówek. Na przygotowanie placówek do nowego roku szkolnego burmistrz przeznaczył aż 540 tys. zł. Tak szerokiego zakresu prac nie było od lat.

Większość z puli 540 tysięcy pochłoną prace w dwóch salach gimnastycznych. Kompleksowe remonty hal przeprowadzą szkoły podstawowe nr 1 i 6 – informuje Marek Fergiński, zastępca burmistrza, nadzorujący m.in. sprawy z zakresu oświaty.

Nie planowaliśmy szczególnie dużego zakresu robót. Za około 7 tysięcy złotych naprawimy wentylację w piwnicy, odświeżymy dwie sale zajęć i pomieszczenia biurowe oraz ułożymy terakotę w wejściu do naszej placówki – mówi Jolanta Skotak, dyrektor Przedszkola nr 1.

Z kolei za 53 tysiące w Przedszkolu nr 3 przeprowadzone zostaną prace związane z bezpieczeństwem pożarowym. W budynku zainstalowana zostanie instalacja sygnalizująca pożar, oddymiająca klatkę schodową oraz specjalne drzwi oddzielające piwnicę od parteru. Dodatkowo „Trójka” uruchomi system monitoringu wizyjnego terenu wokół budynku przedszkola.

W wakacje przeprowadzimy naprawę i konserwację urządzeń znajdujących się na placu zabaw, pomalujemy sale zajęć i inne pomieszczenia w budynku przedszkola. Chcemy także zamontować wentylację w piwnicy – mówi Monika RadwańskaKomosa, dyrektor Przedszkola nr 4.

Prace prowadzone będę też w chodakowskiej „Szóstce”. Jak informuje dyrektor Anna Sobieraj, najpilniejsze potrzeby to remont łazienki w oddziale dzieci najmłodszych, wymiana podłóg i malowanie ścian w dwóch salach zajęć, oraz malowanie pomieszczeń kuchennych.

Natomiast w boryszewskiej „siódemce” zaplanowano naprawę komina i dachu, oraz drobne prace malarskie w wybranych pomieszczeniach.

Największy zakres prac, za 250 tysięcy złotych, wykonany będzie w Szkole Podstawowej nr 1. Większość tej kwoty pochłonie kapitalny remont małej sali gimnastycznej. Drugie, ważne przedsięwzięcie to budowa placu zabaw dla dzieci.

Trzeci rok nasza szkoła będzie dostosowywana do potrzeb edukacji wczesnoszkolnej, stąd dwie sale dla klas pierwszych wyposażymy w nowe meble, a sala oddziału zerowego, zgodnie z sugestią rodziców, będzie przeniesiona z trzeciego piętra na parter – informuje Małgorzata Gorgis, dyrektor „Jedynki”.

Natomiast w te wakacje w Szkole Podstawowej nr 2 zostanie wykonany remont świetlicy, a SP nr 3 wymieniony zostanie zniszczony parkiet w salach lekcyjnych.

W wakacje pomalujemy szkolne korytarze i łazienki w tzw. starej części szkoły, odświeżymy pomieszczenia kuchenne i toaletę personelu kuchni. Trzeba też uszczelnić dach sali gimnastycznej – mówi z kolei Anna Kuliś, dyrektor SP nr 4.

Remonty nie ominą także SP nr 6, gdzie zaplanowano kompleksowy remont hali sportowej.

Przed 1 września chcemy także zainstalować światłowód i rozprowadzić internet w całym budynku, oraz dostosować sale lekcyjne i sanitariaty do potrzeb najmłodszych uczniów z klas I-III – mówi Jadwiga Sikorska, dyrektor SP nr 6. Prace w tej szkole mają kosztować 125 tys. zł.

UM/ es

fot.pixabay