Strona główna Teresin Rodzinnie i na sportowo

Rodzinnie i na sportowo

362
0
PODZIEL SIĘ

Zawody sportowe wśród przedszkolaków, rodzinny piknik i siatkarska plażówka. Takie oto imprezy na terenie gminy w ostatnich dniach cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników w każdym niemal wieku.

Na starcie rywalizacji w ramach „Przedszkoliady” stanęli mali mieszkańcy gminy. Tego typu impreza odbyła się w Teresinie już po raz drugi. Na obiektach sportowo-rekreacyjnych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie jak zwykle emocji nie mogło zabraknąć.

Zmagania najmłodszych

Nasze dzielne przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z piłki nożnej, łucznictwa oraz zabaw z chustą Klanzy, które poprowadzili znani i utalentowani sportowcy z Gminy Teresin: Katarzyna Klata, nasza brązowa medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, trenerka LKS Mazowsze Teresin, Aleksandra Klata, utalentowana łuczniczka, Piotr Bieńkowski piłkarz, trener z Akademii Sportowych Diamentów – relacjonuje animatorka Justyna Kamińska, koordynator wydarzenia.

Wszystkie zajęcia podczas „Przedszkoliady” prowadzone były w formie zabawy. Na celu miały przede wszystkim zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania czasu wolnego. Zawody zakończyły się wspólnym biegiem przyjaźni. – Pragnę serdeczne podziękować dyrektorom przedszkoli Studio Dziecka Figiel, Leśna Akademia oraz Społecznego Przedszkola Integracyjnego w Teresinie za aktywny udział w naszym wydarzeniu, a także wolontariuszkom z Klubu Seniora „Radosna Jesień” i wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, w tym Urzędowi Gminy i GOSiR – dodaje Kamińska. Rywalizacji maluchów przyglądał się Marek Jaworski, zastępca wójta.

Rodziny piknik

 Inną ciekawą imprezą był rodzinny piknik w Szymanowie. Na tamtejszych obiektach „Orlika” królowała słoneczna aura i moc przeróżnych atrakcji.

Tu również, zaangażowanie dzieci, rodziców oraz zaprzyjaźnionych gości sprawiło, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci mieszkańców Szymanowa. Malowanie twarzy, animacje plastyczne, lody zafundowane przez Radę Sołecką Szymanowa, gry i zabawy z piłką, mecz unihokeja, puszczanie latawców, oraz na zakończenie tradycyjnie ognisko. Wszystko to powodowało, że zabawa była przednia, a dzieci uradowane – mówi Justyna Kamińska.

Ze słodyczami grupę bawiących się odwiedził wójt Marek Olechowski. Rodzinne wydarzenie wsparli też strażacy z OSP Szymanów, którzy prezentowali swój sprzęt, wyjaśniali dzieciom, na czym polega ich praca, ale też zorganizowali tzw. wodną kurtynę, dzięki której rozpaleni słońcem uczestnicy mieli możliwość troszkę się schłodzić.

Zaangażowania nie można odmówić radnemu z Szymanowa Hubertowi Koneckiemu, Robertowi Ziombskiemu, miejscowemu sołtysowi oraz całej radzie sołeckiej Szymanowa i społeczności Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Plażowe rozgrywki

Z kolei, w ubiegłą niedzielę (16 czerwca) Szymanów stał się siatkarską areną. A wszystko za sprawą nowego boiska do plażówki. Jego oficjalne otwarcie przy kompleksie sportowym przyciągnęło mnóstwo miłośników tej letniej dyscypliny sportu, również spoza powiatu sochaczewskiego.

Celem imprezy była nie tylko popularyzacja siatkówki plażowej i promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu, ale też promocja kultury fizycznej oraz budowanie pozytywnych relacji interpersonalnych przez uczestnictwo i pomoc w organizowaniu imprez sportowych. Turniej o puchar wójta skupił na starcie dziewięć drużyn. Oficjalnie boisko otworzył wójt Marek Olechowski z radnym Hubertem Koneckim i dyrektorem GOSiR Krzysztofem Walencikiem. Obfitujące w wiele emocji rozgrywki zakończyły się triumfem pary Rąg/Werłaty.

Klasyfikacja końcowa:

1.Rąg/Werłaty

2.Ptaszkiewicz/Konopka,

3.Kucharewicz/Ostrowski

4.Wójcik/Czaplicki

5.Smędowski/Dorociński, Bartosiewicz/Gajda,

  1. Dorodziński/Buczyński, Wróblewski Łopaciński, Cierebiej/Raczkowski.

Jako radny Szymanowa bardzo cieszę się, że otworzyliśmy nowe boisko do piłki siatkowej plażowej. Jest to już kolejna dyscyplina sportowa, w którą mieszkańcy Szymanowa będą mogli grać, a przy tym mile i aktywnie spędzać czas. Można śmiało powiedzieć, że w Szymanowie powstaje powoli kompleks sportowo-rekreacyjny, gdzie można w jednym miejscu pobawić się na placu zabaw dla dzieci, zagrać w piłkę nożną , koszykówkę , siatkówkę, a od teraz także w plażową siatkówkę. Serdecznie dziękuję organizatorom oraz uczestnikom zawodów za stworzenie wyjątkowej sportowej atmosfery oraz rywalizację w duchu fair play – mówi radny Hubert Konecki. Warto dodać, iż nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z OSP Szymanów.

To nie wszystko, bo już 30 czerwca na szymanowskim Orliku czeka nas piłkarska niedziela. Więcej o tym wydarzeniu w następnym numerze Expressu Sochaczewskiego.

Marcin Odolczyk