Strona główna Edukacja Radosny przegląd

Radosny przegląd

330
0
PODZIEL SIĘ

 Grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie, należących do Szkolnego Koła Teatralnego, uczestniczyła w XI Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Radośni.pl” w Kutnie – Mieście Róż.

Przegląd odbył się 5 czerwca w Kutnowskim Domu Kultury, dzięki czemu uczestnicy mieli okazję zaprezentować się na prawdziwej scenie, profesjonalnie oświetlonej i nagłośnionej. Mieli do swojej dyspozycji wygodne garderoby, z wyjściem wprost za kulisy.

Wystawiliśmy krótkie przedstawienie pod tytułem „W zdrowym ciele zdrowy duch” na motywach „Kabaretu na jednej nodze” Wandy Chotomskiej. Nasz „Kabaret Horrorek” bardzo spodobał się publiczności, która chętnie włączyła się do zabawy w rytm znanego przeboju Sławomira.

Nie był to jedyny nasz występ – swój talent wokalny zaprezentował również Bartek Rutkowski, śpiewając piosenkę „Wybacz” z repertuaru zespołu IRA.

Wszyscy uczniowie otrzymali gromkie oklaski i słodkie nagrody. Do szkoły przywieźliśmy dyplom i pamiątkową statuetkę.

Po zakończeniu przeglądu udaliśmy się w gościnne progi SOSW nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie, gdzie wzięliśmy udział w pikniku rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Czekały tu na nas plenerowe atrakcje, takie jak: posiłek z grilla, zawody sportowe, zabawa na dmuchańcach i trampolinie, malowanie twarzy i brokatowe „tatuaże”, pokazy policji i straży pożarnej. No i oczywiście – upalna, wakacyjna wręcz pogoda.

Zespół Szkół w Erminowie reprezentowali: Justyna Wiercioch, Weronika Jaskółka, Patryk Wróbel, Patryk Orliński, Izabela Chłystek oraz Bartłomiej Rutkowski, pod opieką nauczycieli: Renaty Firlej i Jarosława Boszko.

Zespół Szkół Specjalnych

w Erminowie

fot.pixabay