Strona główna Edukacja Przedszkolny jubileusz

Przedszkolny jubileusz

425
0
PODZIEL SIĘ

Minęło dziesięć lat, odkąd w Sochaczewie swą działalność rozpoczęło Przedszkole Świętych Aniołów Stróżów. Uroczystości związane z jubileuszem miały miejsce 15 czerwca. Uczestniczył w nich m.in. wicestarosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski, a także burmistrz Piotr Osiecki i Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miasta.

W imieniu swoim, jak i całego Zarządu Powiatu w Sochaczewie na czele ze starostą, życzymy, by wasze przedszkole zawsze cieszyło się uznaniem i szacunkiem środowiska, by zgodnie z przyjętą misją, dzieci pogłębiały więź z Bogiem, Rodziną i Ojczyzną, były wrażliwe na drugiego człowieka i rozwijały w sobie dobro, prawdę i piękno – mówił do zgromadzonych wicestarosta – Niech Święci Aniołowie Stróże zawsze czuwają nad całą społecznością Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej w Sochaczewie – dodał, wręczając na ręce s. Marii Ogłazy, dyrektor przedszkola, okolicznościowy grawer i upominek.

Uroczystości przyjęły wielobarwny charakter. Rozpoczęły się mszą św. dziękczynną za dekadę istnienia przedszkola z prośbą o dalsze błogosławieństwo i ochronę św. patronów. Nabożeństwu przewodniczył ks. bp Antoni Długosz – pełny pozytywnej energii i wokalno-muzycznego talentu uśmiechnięty biskup, znany choćby z telewizyjnej audycji „Ziarno”.

Po mszy św. na uczestników czekała jubileuszowa moc atrakcji. Było więc wspólne biesiadowanie w „Majątku u Niechciców”, mnóstwo wspomnień z cyklu „Noce i dnie pod opieką Aniołów Stróżów”, walc pokoleń, koncert rodzinnej kapeli, stare kino, galeria plastyczna, foto-budka, konne przejażdżki, plac zabaw i wspólny grill. Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Chętni wodnych przygód mogli korzystać ze spływu kajakowego po Bzurze. Ponadto, sochaczewski WOPR zapraszał przybyłych do uczestnictwa w pokazie i nauce udzielania pierwszej pomocy. Całość zakończyła taneczna zabawa, a uśmiech i radość królowały na twarzach przedszkolnej społeczności. W ten oto sposób obchody przybrały wymiar fantastycznego pikniku pod hasłem „Święta Rodziny”.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie