Strona główna Sochaczew miasto Pora na kruszenie

Pora na kruszenie

526
0
PODZIEL SIĘ

Już wkrótce na terenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej rozpocznie się kruszenie gruzu i odpadów betonowych zbieranych w ubiegłym roku podczas remontu sochaczewskich ulic i chodników.

W sumie przerobowi zostanie poddanych kilka tysięcy ton różnego rodzaju betonowych elementów. Powstały w ten sposób tłuczeń zostanie następnie użyty do utwardzania miejskich ulic. Dzięki czemu miasto oszczędzi w tym roku ponad 100 tys. zł, które trzeba by przeznaczyć na zakup tłucznia i jego transport z kamieniołomów.

Przypomnijmy, że pierwsze działania, mające na celu zagospodarowanie powstającego na terenie Sochaczewa gruzu, zostały podjęte w 2011 roku. Wtedy to – po rozmowach z proboszczem parafii p.w. św. Wawrzyńca – ustalono, że stare betonowe nagrobki z cmentarza przy ulicy Traugutta nie będą trafiały, jak dotychczas na skarpę, ale na placyk przy ulicy Cmentarnej. A następnie zostaną zabrane przez miasto w celu ich pokruszenia. W kolejnych miesiącach – w podobny sposób – zaczęto zagospodarowywać inne odpady budowlane powstające podczas miejskich inwestycji.

W sumie, co roku recyklingowi poddaje się od tysiąca do dwóch tysięcy ton gruzu. Co do tej pory pozwoliło miastu na zaoszczędzenie ponad ćwierć miliona złotych. Środki te zostały przeznaczone na utwardzanie ulic na terenie Sochaczewa.

dot
Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego