Strona główna Kultura Polska była natchnieniem

Polska była natchnieniem

390
0
PODZIEL SIĘ
W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej 6 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się finał IX Wydarzenia Artystycznego „Kocham Polskę… Władysław Ślewiński” oraz VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego, w tym roku pod tytułem: „Kocham Polskę… Oblicze Polskiej Ziemi”.

Pracom komisji konkursowej w tym roku przewodniczył prof. Ryszard Skuła z ASP w Warszawie. Konkurs, jak co roku, odbywa się pod patronatem artystycznym tej uczelni. Wpłynęło 570 prac plastycznych od artystów w różnym wieku z całej Polski. Komisja konkursowa   nagrodziła 48 osób. Na wystawie pokonkursowej zaprezentowanych będzie około 100 prac. Nagrody główne w konkursie ufundowali: Andrzej Duda – prezydent RP, Mateusz Morawiecki – premier, oraz Piotr Gliński – minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W programie uroczystości przewidziany koncert Chóru Młodzieżowego Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej i gala, w czasie której wręczone zostaną nagrody prezydenta RP.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStand-up dla dorosłych
Następny artykułFestyn dla dzieci