Piłkarze mają wakacje

fot.pixabay

 Warszawska Klasa A, grupa IV Zakończyły się rozgrywki Warszawskiej Klasy A. Nasze powiatowe drużyny w tym sezonie wypadły w niej przeciętnie. Najlepiej wypadł Piast Feliksów, który w ostatnim meczu po dramatycznym boju wygrał z rezerwami Chlebni.

Nasza drużyna prowadziła już 3:0. Gospodarze nie odpuścili i doprowadzili do remisu. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry Bartosz Woźnica. Ekipa z Feliksowa ma mocny skład i spokojnie już w tym sezonie powinna powalczyć o okręgówkę. Niestety dwie porażki ze słabym Partyzantem Leszno i bezbramkowy remis na własnym boisku z Zaborowianką, odebrały naszym piłkarzom punkty potrzebne do awansu.

Na miarę swoich możliwości spisał się Tajfun Brochów. Piłkarze Grzegorza Szypszaka co prawda w ostatnim meczu przegrali z liderem Błonianką, ale pokazali całkiem dobrą grę. Ostatecznie nasi futboliści zajęli siódme miejsce w tabeli i pewnie utrzymali miejsce w lidze.

Najsłabiej spisał się spadkowicz – Promyk Nowa Sucha. Ostatni swój mecz przegrali z trzecią w tabeli Józefowianką. Nasza drużyna od dwunastej minuty prowadziła po golu Rafała Dalke. Gospodarze jednak nie odpuścili i ostatecznie minimalnie wygrali. Dziewiąte miejsce w tabeli zapewne nie odpowiada ambicjom oraz umiejętnościom Promienistych. Mieć trzeba nadzieję, że w następnym sezonie będzie znacznie lepiej i nasze piłkarskie teamy będą rozdawały karty w Klasie A i walczyły o awans.

LKS II Chlebnia – Piast Feliksów 3:4 (1:3)

gole: Bartosz Woźnica (2), Artur Sobczyk, Tomasz Oliwa

skład: Bartosz Mijas – Mateusz Zych, Paweł Zadrożny, Rafał Walczak, Mariusz Cieślak, Artur Sobczyk, Adrian Kozłowski, Patryk Boczkowski, Krzysztof Różycki, Tomasz Oliwa, Bartosz Woźnica

Józefowianka Józefów – Promyk Nowa Sucha 2:1 (1:1)

gol: Rafał Dalke

skład: Marcin Grzywacz – Karol Drązikowski, Marcin Jaworski, Paweł Kutkowski, Łukasz Pacholski, Arkadiusz Krulik, Tomasz Jurczak, Mateusz Figat, Maciej Nowicki, Piotr Ufa, Rafał Dalke

Tajfun Brochów – Błonianka II Błonie 1:3 (1:2)

gol: Jakub Danowski

skład: Artur Pręgowski – Mariusz Mamcarz (46′ Radosław Sadowski), Sebastian Wójcik (78′ Mateusz Stefaniak), Mariusz Wiciak (46′ Damian Ploch), Michał Bartkowski (46′ Tomasz Jaczyński), Adrian Nowakowski, Konrad Szymański, Filip Szypszak, Mariusz Nowicki, Artur Fijołek, Jakub Danowski

Wyniki XXVI kolejki

Chlebnia II – Piast 3:4

Józefowianka – Promyk 2:1

Tajfun – Błonianka II 1:3

Ołtarzew – Zaborowianka 1:3

Błękitni – Ryś 3:1

Orzeł – Passovia 5:2

Wrzos – Partyzant 0:7

Tabela

1.Błonianka II Błonie 55 88-33

2.Ryś Laski 51 60-30

3.Józefowianka Józefów 48 73-51

4.Błękitni Korytów 46 70-50

5.Piast Feliksów 45 63-59

6.Wrzos Międzyborów 36 56-63

7.Tajfun Brochów 34 50-54

8.Orzeł Kampinos 31 48-70

9.Promyk Nowa Sucha 31 54-58

10.Passovia Pass 30   55-72

11.LKS II Chlebnia 30   53-79

12.Zaborowianka Zaborów 28 40-62

13.Partyzant Leszno 27 48-52

14.UKS Ołtarzew 24 43-68

Tomasz Ertman

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz