Strona główna Teresin Pierwszy taki festiwal

Pierwszy taki festiwal

469
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

To zupełnie nowe wydarzenie wokalno-muzyczne w skali gminy Teresin. I Gminny Festiwal Piosenki pod nazwą „The Voice of Teresin” zachwycił i udowodnił, że talentów scenicznych tutaj na pewno nie brakuje.

Konkurs odbył się 27 maja  na scenie Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

Zdecydowaliśmy się na tego typu przedsięwzięcie, przede wszystkim mając na uwadze duże zainteresowanie młodzieży programami rozrywkowymi typu talent show, jak również ich rosnącą pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim – przyznaje Edyta Wróblewska, jedna z organizatorek festiwalu ze Szkoły Podstawowej w Teresinie – Postawiliśmy sobie za cel promowanie lokalnych młodych talentów, jak również ukazanie wartości poprawnego posługiwania się językiem polskim oraz językiem angielskim. Zależało nam też, aby spotkanie młodzieży i ich opiekunów ze szkół istniejących na terenie naszej gminy przyczyniło się do lepszego poznania, wymiany doświadczeń i integracji środowisk szkolnych – dodaje.

Poza nią, w organizację wyjątkowego wydarzenia zaangażowani byli nauczyciele: Agnieszka Fortuna, Robert Jędrzejewski i Renata Kołodziejak.

 Utalentowani wybrani

 Wśród uczestników byli uczniowie wszystkich szkół podstawowych z teresińskiej gminy, rywalizujących w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy z nich przygotował i zaprezentował wybrany przez siebie utwór muzyczny. Wokalne popisy obserwowała komisja jury w składzie: Joanna Cieśniewska – instruktor sekcji wokalnej  w Teresińskim Ośrodku Kultury, autorka tekstów i muzyki, Paweł Dałkiewicz – muzyk, kompozytor, aranżer, instruktor gry na wielu instrumentach i pochodząca z Kanady Sara Sader – native speaker języka angielskiego i studentka uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych w Warszawie.

Oto najlepsi w trzech kategoriach:

Klasy I – III: 1. Julia Kołodziejak, 2. Maria Pietrak, 3. Marcelina Więsek (wszyscy z SP Teresin).

Klasy IV – VI: 1. Katarzyna Rosa, 2. Joanna Zemła, Maja Piotrowska (wszyscy SP Teresin).

Klasy VII – VIII i Gimnazjum: 1. Zuzanna Gołąb (Gimn. Teresin), 2. Wiktoria Kornacka (SP Teresin), 3. Sara Sałasińska (SP Szymanów).

Triumf Urszuli

Co ważne, jury zdecydowało także o przyznaniu nagrody Grand Prix Festiwalu. Za najbardziej wyjątkowy występ w konkursie postanowiła uhonorować nią Urszulę Żochowską (SP Teresin). – Ula doskonale zaśpiewała piosenkę „Riptide” w języku angielskim z repertuaru Vance Joy, akompaniując przy tym samodzielnie na ukulele – argumentowała komisja.

Przyznano też dwa szczególne wyróżnienia dla uczestników, którzy zdaniem jurorów posiadają dobry potencjał artystyczny. Otrzymali je: Amelia Smotarska z SP w Paprotni oraz Wiktor Kwiatkowski z SP w Budkach Piaseckich. Pozostali wyróżnieni uczniowie to: Magdalena Niewiadomska, Aleksandra Szybka, Weronika Skrzypczuk i Natalia Kowalczyk z SP w Paprotni, Wiktoria Ziółkowska z SP w Szymanowie oraz Julia Jarzyńska i Kacper Ziejewski z SP w Budkach Piaseckich. Dyplomy otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczestników: Krystyna Grzywińska (SP w Budki Piaseckie), Jacek Wiśniewski (SP Paprotnia) i Janusz Przydworski (SP Szymanów)

– Korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie podziękować instytucjom i osobom, których wsparcie finansowe pozwoliło na organizację naszego festiwalu, w tym zakup nagród dla laureatów  – mówią organizatorzy z teresińskiej podstawówki.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW gminach bez alarmu
Następny artykułCzas na płótnach