Strona główna Iłów Papierowe inspiracje

Papierowe inspiracje

354
0
PODZIEL SIĘ

Róże, astry, a może peonie? – pytanie, które nasunęło się uczniom podczas zajęć warsztatowych w dniu 23 maja, wyzwoliło bogatą inwencję twórczą.

Wiosenne warsztaty robienia kwiatów z bibuły zainicjowane przez dyrektor Elżbietę Kopkę, bardzo spodobały się uczestnikom. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi sposobami i technikami wykonywania kwiatów. Żeby z delikatnej bibuły stworzyć kolorowe cudeńka, trzeba mieć zwinne ręce i trochę chęci do uczenia się. Uczestnicy ochoczo chwycili za nożyczki, aby tworzyć oryginalne cuda. Z zapałem strzępili paski krepiny, zwijali i wycinali płatki kwiatów, skręcali w całość. W sali zrobiło się gwarno, kolorowo. Kwiaty przybierały różne kształty i barwy. Pod koniec zajęć, wszyscy zadowoleni z wykonanej pracy, z dumą trzymali w dłoniach swe dzieła.

Sztuka robienia kwiatów z papieru wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale  daje mnóstwo satysfakcji, gdy widzimy końcowe efekty naszej pracy. Dzięki warsztatom, uczniowie mieli możliwość poznać dawne rękodzieło ludowe oraz wykazać się zdolnościami i pomysłowością. Były to również doskonałe zajęcia z preorientacji zawodowej, ukazujące pomysł na zagospodarowanie czasu wolnego oraz rozwijające pasje i zainteresowania. Niepowtarzalne wytwory, to doskonały prezent z okazji Dnia Matki, a nabyte umiejętności pozwolą wykonać kwiaty do dekoracji pomieszczeń, tworzenia kolorowych kompozycji, przygotowania palm wielkanocnych.

Warsztaty poprowadziła Halina Januszewska, która podzieliła się z uczniami swoimi umiejętnościami.

SPG

fot.pixabay