Strona główna Teresin Nagroda dla Gminy i Klubu

Nagroda dla Gminy i Klubu

450
0
PODZIEL SIĘ

W Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca System Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego za 2018 rok. Gminę Teresin reprezentował wójt Marek Olechowski, zaś LKS Mazowsze Teresin prezes Ryszard Niedźwiedzki. Ze stolicy przywieźli dwa puchary za trzecie miejsca w całorocznej klasyfikacji – dla Gminy oraz klubu.

O wynikach Systemu Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, informowaliśmy w marcu tego roku.

Klasyfikacja objęła ubiegły rok kalendarzowy i dotyczy nie tylko wyników uzyskiwanych przez zawodników, ale ocenia się również proces szkoleniowy. Wyniki opracowano na podstawie jednolitego dla wszystkich dyscyplin sportu regulaminu ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Dokumentuje on wyniki w sporcie młodzieżowym w 2018 roku, może więc stanowić cenne narzędzie do analizy siły poszczególnych klubów i regionów oraz popularności dyscyplin.

W sportowym zestawieniu, ukazującym pozycję i punktację poszczególnych gmin z terenu powiatu sochaczewskiego na tle ogólnopolskim oraz wojewódzkim, Gmina Teresin plasuje się najwyżej. Zajęła 73. miejsce w kraju, co w porównaniu z rokiem 2017 oznacza skok w górę o 16 pozycji. W ogólnopolskim zestawieniu klubów LKS Mazowsze Teresin znalazł się na wysokim 48. miejscu wśród 3766 klubów w kraju. W roku 2017 było to 67. miejsce.

Prym w naszym klubie wiodą przede wszystkim sekcje zapaśnicza i łucznicza. W sumie w ubiegłym roku reprezentanci zdobyli 34 medale rangi Mistrzostw Polski, w tym 7 koloru złotego. Mieliśmy też wiele miejsc tuż poza podium – informuje prezes Ryszard Niedźwiedzki.

Podczas warszawskiej gali Gmina Teresin została uhonorowana za trzecie miejsce w Polsce wśród gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Taki sukces był możliwy m.in. dzięki prężnie działającemu LKS Mazowsze Teresin, którego młodzi reprezentanci zdobywają laury na arenie ogólnopolskiej, ale też w rywalizacji międzynarodowej. W stawce klubów sportowych w gminach do 20 tysięcy mieszkańców teresiński LKS uplasował się na trzecim stopniu podium. Poza pucharem klub otrzyma 20 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

W gali uczestniczyli m.in. Jan Widera – podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marcin Nowak – dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MsiT, jak również przedstawiciele władz samorządowych oraz klubów sportowych

Marcin Odolczyk