Strona główna Powiat Kulturalnie, integracyjnie i twórczo w Erminowie

Kulturalnie, integracyjnie i twórczo w Erminowie

486
0
PODZIEL SIĘ

„Erminówka”, to I Integracyjny Festiwal Twórczości Wszelakiej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie, stąd też nazwa wydarzenia.

Do erminowskiej szkoły zawitało siedem placówek o podobnej specyfice edukacyjnej. Impreza, która odbyła się w miniony czwartek, 30 maja miała na celu zaprezentowanie się każdej ze szkół w dowolny sposób artystyczny. Głównym jednak zamierzeniem organizatorów było umożliwienie integracji dzieci i młodzieży z różnym stopniem niepełnosprawności. Dopisała pogoda, publiczność, w tym zaproszeni goście oraz dzieci i młodzież ze szkół, placówek oświatowych i przedszkoli.

Patronat nad tym wydarzeniem objął poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie jako organ prowadzący oraz Urząd Miasta w Sochaczewie.

Społeczność szkoły, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie wraz z rodzicami mocno zaangażowali się, by godnie przywitać gości w progach erminowskiej szkoły, szykując wiele ciekawych atrakcji na rozmaicenie pobytu na terenie naszego powiatu, w tym smaczne słodkości.

Trwający kilka godzin Festiwal rozpoczął się przed godziną 10.00 od oficjalnego powitania gości przez dyrekcję szkoły Renatę Karaś. Uroczystego otwarcia zaś imprezy dokonali wspólnie Jolanta Gonta, starosta, wraz z Tadeuszem Głuchowskim, wicestarostą. Prowadzącymi tę imprezę byli Renata Firlej, nauczyciel ZSS w Erminowie, i Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa.

Wśród gości obecni byli m.in. Łukasz Gołębiowski – radny sejmiku woj. mazowieckiego, Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, Marek Fergiński – wiceburmistrz Sochaczewa, wraz Danutą Szewczyk-Kozłowską – dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego, a także Agnieszka Ambroziak – dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Z ramienia organu nadzorującego szkołę w Erminowie była wizytator Grażyna Kowaleczko z Kuratorium Oświaty w Warszawie.

W programie Festiwalu były zaplanowane występy młodzieży z zaproszonych placówek, symultana warcabowa i plener malarski. Był poczęstunek i dyskoteka. Z krótkim, acz przezabawnym przedstawieniem wystąpili nauczyciele erminowskiej szkoły, przedstawiając inscenizację znanego wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Rzepka”.

Na koniec Festiwalu dokonano uroczystego rozdania dyplomów i statuetek dla uczestników „Erminówki 2019”. Nie zabrakło też okazjonalnego tortu, który był słodkim podsumowaniem tej jakże wyjątkowej imprezy, która miejmy nadzieję, na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie