Strona główna Iłów Kajakiem od Czerwińska do Iłowa

Kajakiem od Czerwińska do Iłowa

569
0
PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie z początkiem wakacji ruszył spływ kajakowy Wisłą pod hasłem „Płynie Wisła płynie po Iłowskiej Gminie”. Impreza ma na celu wypromowanie walorów przyrodniczych Wisły oraz po części Bzury. Tegoroczna impreza, która odbyła się w niedzielę 23 czerwca, nie narzekała na brak uczestników, choć upał mocno dawał się we znaki.

Na program imprezy składają się zajęcia rekreacyjne na rzece, spływ kajakowy oraz festyn na przystani w Suchodole z zawodami sportowymi, ogniskiem, grillem i zabawą taneczną. Warto zaznaczyć, że prezentowany odcinek rzeki jest przykładem doskonale zachowanego, unikatowego krajobrazu dużej, swobodnie meandrującej dzikiej rzeki w sercu Europy. Wiele jest też na trasie atrakcyjnych i ciekawych miejsc do obejrzenia.

Uczestnicy spływu wystartowali z bulwaru wiślanego w Czerwińsku tuż po godzinie 10.00. Do pokonania mieli około 21 kilometrów. Do spływu wiślanego dołączyli tradycyjnie kajakarze z Wyszogrodu. Ci wystartowali w samo południe. Do przepłynięcia mieli o połowę krótszy dystans, bo trasę liczącą jedynie około 12 km.

Pierwsi uczestnicy spływu pojawili się na przystani wodnej w Suchodole grubo przed godziną 15.00. Na tę godzinę zapowiadany był finał spływu.

Właśnie w Suchodole, jak zwykle zaplanowana była druga część imprezy, o charakterze rozrywkowo–rekreacyjnym. Tuż przed godziną 15.00 rozpoczęła się zabawa, która trwała do 20.00. Wśród atrakcji były turystyczne zawody kajakowe o puchar wójta gminy Iłów, występy zespołów młodzieżowych, gry i zabawy rekreacyjne.

Otwarty został też, tak jak w poprzednich latach, sezon motorowo-wodny w gminie Iłów, tradycyjnym zlotem motorowodniaków. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowane były gry, zabawy, quizy i konkursy. Dla nieco starszych zajęcia przygotowane w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły i soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie.

Organizatorami imprezy byli: Ekoturyzm we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Skarbiec Mazowiecki, OSP Suchodół oraz  Urzędem Gminy w Iłowie.

W zamyśle wójta Jana Pawła Kraśniewskiego impreza ta ma zastąpić urządzany dotychczas początek lata „Otwarcie Lasu”, którego w tym roku zaniechano.

BN

Fot. Ekoturyzm