Strona główna Edukacja Gminna szkoła ma patrona

Gminna szkoła ma patrona

427
0
PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa w Feliksowie od 5 czerwca ma już patrona. Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie zdecydowali, by szkole nadać imię Fryderyka Chopina. Skierowali wniosek do Rady Gminy Sochaczew, a radni na sesji Rady Gminy 5 czerwca przegłosowali jednogłośnie uchwałę o nadaniu szkole imienia wielkiego kompozytora.

– Dla nas to wielka radość, że nasza szkoła będzie mieć imię Fryderyka Chopina. Dziękujemy radnym za zaakceptowanie naszego wyboru patrona. Teraz czeka nas przygotowanie uroczystości nadania imienia szkole wraz z ze sztandarem. Mamy nadzieję, że dzięki życzliwości mieszkańców naszej gminy i sponsorom uda się nam zebrać odpowiednie fundusze na ten cel. W tym roku, 17 października przypada 170 rocznica śmierci Fryderyka Chopina i w tym czasie chcielibyśmy, by odbyła się uroczystość – wspomniała w przegłosowaniu uchwały Marzena Dobrzyńska, dyrektor SP w Feliksowie.

Wraz z nią na sesji byli przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy odczytali pismo od samorządu szkolnego, dziękujące radnym za przyjęcie imienia szkole. Jednocześnie uczniowie zaznaczyli, że przystępują do akcji zbierania funduszy na sztandar szkolny. Na sesję Rady Gminy przynieśli własnoręcznie wykonane gadżety nawiązujące do patrona – drewniane nutki i klucze wiolinowe, które oznaczone są jako cegiełki na sfinansowanie kosztów szkolnego sztandaru

Tych gadżetów i pamiątek związanych z nadaniem szkole imienia będzie znacznie więcej. Chcemy tez przygotować imprezy nawiązujące do naszego patrona – dodaje pani dyrektor.

W planach są m. in. konkurs plastyczny, z wiedzy o Fryderyku Chopinie oraz występy muzyczne. Być może uda się szkole zaprosić młodych uczniów szkoły muzycznej oraz laureatów konkursów chopinowskich dla dzieci do występów przy uroczystościach związanych z nadaniem szkole imienia i sztandaru.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak