Strona główna Sochaczew miasto Fałszywe kontrole skarbowe

Fałszywe kontrole skarbowe

380
0
PODZIEL SIĘ

 W poprzednim numerze Expressu Sochaczewskiego informowaliśmy o nowej metodzie oszustów próbujących wyłudzić od nas pieniądze. Polega ona na wysłaniu maili, w których wzywani jesteśmy do stawiennictwa na komendę policji.

W otrzymanej wiadomości można przeczytać, że KGP informuje nas, że na jej skrzynkę odbiorczą z naszej poczty przyszła fałszywa wiadomość. Dlatego musimy zgłosić się na przesłuchanie. Jednak o tym, gdzie i kiedy, możemy się dowiedzieć dopiero po „rozpakowaniu” dołączonego do wiadomości pliku. A ten to nic innego, jak złośliwe oprogramowanie, które natychmiast infekuje nasz komputer i tym samym oszuści przejmują nad nim kontrolę.

Okazuje się, że przestępcy próbują podobnej metody, podszywając się tym razem pod urzędy skarbowe.

Dlatego Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega przed otwieraniem maili zawierających fałszywe informacje o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. Do wiadomości są dołączane pliki z zaleceniem ich pobrania. Nie należy ich otwierać, gdyż mogą one zawierać wirusy powodujące zainfekowanie komputera.

Izba przypomina także, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl.

atu

fot.pixabay