Strona główna Teresin Dzieci się nie nudziły

Dzieci się nie nudziły

435
0
PODZIEL SIĘ

Wiele atrakcji, świetna atmosfera i wspaniała, słoneczna pogoda. Cóż więcej potrzeba, by impreza się udała. A takie właśnie były wydarzenia zorganizowane z okazji Dnia Dziecka w gminie Teresin. Najmłodsi byli zachwyceni, rodzice także.

Po raz piąty Urząd Gminy i Teresiński Ośrodek Kultury zaprosiły na festyn zatytułowany „Rodzina Razem”. Punktualnie o godzinie 15.00 na placu rekreacyjnym przy alei XX-lecia wystartowała impreza, która przez całe popołudnie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wójt czytał bajki

Na piknikowej scenie występowali młodzi artyści prezentujący program artystyczny TOK-u i Gminnej Biblioteki Publicznej, m.in. członkowie sekcji wokalnej, instrumentalnej, teatralnej i tanecznej. Bajki dla dzieci czytali sportowcy, gminni radni oraz wójt Marek Olechowski.

Starsza publiczność ze wzruszeniem odwiedzała miasteczko „Pożegnanie z PRL”. Stoisko przygotowane przez Stowarzyszenie „Teresin – Nasze Korzenie” stało się nawet hitem festynu, szczególnie, jeśli chodzi o czynny saturator. Młodszym należało wyjaśnić, że to urządzenie jest jakby wózkiem do produkcji wody sodowej i było niezwykle popularnym elementem krajobrazu ulicznego w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie zabrakło przejażdżki kucykami, karuzeli, dmuchanych zjeżdżalni, lodów, soków i wat cukrowych, a wszystkie z atrakcji zupełnie za darmo. Dziwi tylko, że w kolejce, szczególnie po smakołyki często ustawiali się dorośli, uprzedzając dzieci.

Na scenie poza występami odbywały się liczne konkursy. Strażacy z OSP Teresin zapraszali na podnośnik, skąd można było zobaczyć Teresin z „lotu ptaka”, a w dostępnym policyjnym radiowozie najmłodszym podobało się zwłaszcza włączanie syreny. Swoje stoisko miała również Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na boisku toczył się zacięty mecz piłkarski dzieci kontra rodzice. Wygrali młodsi 3:1, a całość przygotowali gminni animatorzy sportu.

Warto dodać, iż organizatorami pikniku „Rodzina Razem” byli: Teresiński Ośrodek Kultury, wójt i Rada Gminy Teresin, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna w Teresinie oraz Stowarzyszenie „Teresin – nasze korzenie”.

Strażacy dzieciom

W sobotę 1 czerwca do fantastycznej zabawy w Skrzelewie zaprosiła dzieci rada sołecka na czele z sołtyską Grażyną Grzegorek, a także druhowie z OSP Skrzelew.

Strażacy przygotowali kilka konkursów dla dzieci, gdzie należało się wykazać sprawnością fizyczną i mieć trochę szczęścia. Zarząd straży przygotował dla zwycięzców nagrody, a dla wszystkich uczestników słodycze. Konkursy zorganizowali Ewa i Tadeusz Szymańczak, a przy prowadzeniu konkursów pomagali Jerzy Wójcik, OSP Skrzelew i Edyta Lipińska. Dodatkowo dla mieszkańców Skrzelewa strażacy ufundowali słodki poczęstunek. Dla grupy młodzieży straż ufundowała wyjazd na strzelnicę do Paprotni – relacjonuje dh Tadeusz Szymańczak.

Były gry i zabawy, malowanie buziek oraz wspólny grill.

Piknik z misiem

Tradycyjnie imprezę na Osiedlu-Granice rozpoczął miś Teddy Eddie w towarzystwie m.in. sołtysa, a jednocześnie radnego gminnego Pawła Wróblewskiego. Tu, piknik odbył się z tygodniowym wyprzedzeniem, bo 25 maja. Wójt Marek Olechowski częstował cukierkami, a do wspólnej zabawy zapraszali też: Katarzyna Klata, dyrektor Przedszkola „Figiel” w Granicach, i druhowie z OSP Teresin.

– Wśród atrakcji były dmuchańce, zabawy i tańce z uroczymi animatorkami, zabawy i konkursy przygotowane przez Szkołę Językową Progress, lody, wata cukrowa, popcorn, konie ze Stajni Blueberry w Pawłowicach, zabawy sportowe zorganizowane przez Akademię Sportowych Diamentów, wozy strażackie OSP Teresin, balony, zabawy z Misiem Teddym oraz auta z dawnych lat. Ponadto można było poczęstować się gorącą grochówką sołtysa oraz bigosem z kuchni polowej – informuje główny organizator sołtys Paweł Wróblewski. – Wielką atrakcją pikniku były także konkursy sportowe dla rodziców: rzut piłką do kosza, strzał piłką do bramki oraz rzut gumowcem sołtysa do celu. Warto dodać, że na zwycięzców czekały nietuzinkowe nagrody np. lornetka, express do kawy oraz zestaw filiżanek – dodaje.

Każdy zatem mógł znaleźć coś dla siebie, i o to właśnie chodziło.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSatyra na korporacje
Następny artykułBrat podpalił brata