Strona główna Teresin Dołącz do sztafety

Dołącz do sztafety

464
0
PODZIEL SIĘ

W najbliższy piątek 28 czerwca Niepokalanów stanie się częścią Światowej Sztafety Różańcowej w intencji świętości kapłanów. Każdy z wiernych może uczestniczyć w uroczystościach, które odbędą się w niepokalanowskim sanktuarium św. Maksymiliana.

Tego dnia w każdym ze 170 miejsc w 68 krajach odmawiany będzie różaniec w podziękowaniu Bogu za kapłanów i prosząc Niepokalaną Matkę Bożą o ochronę i pełną miłości opiekę nad Jej synami – księżmi. Wówczas cały chrześcijański świat pogrąży się w modlitwie za swych kapłanów.

Niepokalanów podejmie Sztafetę Różańcową od EWTN Alabama (USA) i przekaże ją dalej do Irlandii, do Maryjnego sanktuarium w Knock. O godz. 15.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pół godziny później nadejdzie czas modlitwy różańcowej w intencji kapłanów, zaś ok. godz. 16.00 odbędzie się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Msza święta o świętość kapłanów. W tym samym czasie, poza Niepokalanowem, w Polsce podobne uroczystości będą miały miejsce w sanktuariach na Jasnej Górze oraz w Licheniu.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbrodnia na imieninach
Następny artykułLetnie półkolonie