Strona główna Iłów Czytali z całą Polską

Czytali z całą Polską

337
0
PODZIEL SIĘ

Po raz pierwszy w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie. Ideą tych działań oświatowych jest zaszczepienie najmłodszym pasji czytelniczych.

– Dzieci nie kryją radości ze spotkań, które odbywają się poza murami szkoły w miejscu jeszcze nie wszystkim znanym. W tym cykl spotkań poświęconych głośnemu czytaniu zaczął się 3 czerwca. Działania promujące czytanie dzieciom podejmowane przez GBP rządzą się swoimi prawami. Przede wszystkim dzieci nie trzeba nakłaniać do słuchania. Mogą same wybrać bajkę, opowiadanie, czy wiersz, którego chcą posłuchać. Wybór jest dokonywany większością głosów – mówi Elżbieta Idźkowska, dyrektor GBP w Iłowie.

Jak dodaje, do czytania zapraszane są osoby publiczne, które są lub mogą być autorytetami dla małych słuchaczy. Po zakończeniu czytania na najmłodszych czeka zawsze słodki poczęstunek oraz pamiątkowe książeczki lub inne drobne upominki ufundowane przez dyrektora biblioteki.

Biblioteka gościła w swoich progach od 3 do 9 czerwca SP z Brzozowa z nauczycielami Renatą Janiszek, Mariolą Świerczyńską oraz dyrektorem Andrzejem Grabarkiem oraz S P z Iłowa, wspólnie z nauczycielami Renatą Majewską, Moniką Kujawą oraz dyrektorem Ewą Ryfą – w tym przypadku swój kunszt czytelniczy pokazali sami uczniowie. Poznaliśmy także samodzielne czytanie wierszy i fragmenty trudniejszej prozy w wykonaniu uczniów klasy VII z SP w Iłowie pod opieką Wioletty Tomaszewskiej – dodaje Elżbieta Idźkowska.

Swoimi umiejętnościami w czytaniu chwalili się też uczniowie z SP w Kapturach w trakcie lekcji bibliotecznej pod hasłem „ Jak nie czytam – to czytam” z nauczycielami Aldoną Kobierecką i Moniką Przanowską.

– Wszystkim nauczycielom i dzieciom dziękuję za odwiedziny i zainteresowanie biblioteką.

Powrócimy po wakacjach do kontynuacji kampanii, spotkań które aktywizują i łączą różne pokolenia – zaznacza dyrektor GBP w Iłowie.

BN

Fot. GBP Iłów