Strona główna Kampinos Czas na płótnach

Czas na płótnach

441
0
PODZIEL SIĘ

Centrum Edukacyjne Kampinoskiego Parku Narodowego przy ul. Tetmajera 38 zaprasza w czwartek, 13 czerwca na wystawę poplenerową „Zatrzymać czas”.

Jest to pierwsza ekspozycja Stacji Muzeum z Warszawy, prezentująca prace artystów, dla których głównym motywem działań twórczych była dawna kolej oraz to, co związane jest z podróżowaniem. Na wystawie są obrazy w różnych technikach malarskich, rzeźby i fotografie. Twórców artystycznej opowieści zainspirowały legendarne maszyny z Muzeum w Warszawie oraz w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Szczególnie wiele miejsca poświęcono tu sochaczewskiemu skansenowi i zabytkowym wagonom. Uczestników pleneru zafascynowały też przepiękne pejzaże, przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego oraz perły architektury Sochaczewa i okolic m.in. Zamek Książąt Mazowieckich, bazylika św. Jana Chrzciciela i Św. Rocha w Brochowie.

– Zabieramy zwiedzających w podróż do przeszłości, podróż do świata kolei, która wiedzie do „Stacji Zatrzymać czas” – podkreśla Bożena Żelazowska, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy Sejmiku Województwa Mazowieckiego, inicjatorka pleneru – Mamy nadzieję, że ta wystawa zaskoczy i spodoba się, a pracom udało się zatrzymać w pamięci ten wyjątkowy czas.

Swoje dzieła zaprezentują na wystawie – Kazimierz Furga, Michał Godlewski, Marek Hołda, Janusz Lewandowski, Daniel Ludwiczuk, Mikołaj Malesza, Bartosz Musiej, Krystyna Olchawa, Katarzyna Wiązowaty i Antoni Wróblewski.

BN

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwszy taki festiwal
Następny artykułPrzeciw przemocy