Strona główna Wyszogród Czas na Dni Wisły

Czas na Dni Wisły

816
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

Tegoroczne Dni Wisły, które będą jubileuszowymi, bo już organizowanymi po raz 40., zostały zaplanowane na trzy dni. Rozpoczną się 14 czerwca o godzinie 10.00 w Muzeum Wisły sesją naukową na temat „Wyszogród – dawny ośrodek władzy”.

Popołudnie upłynie pod znakiem szant i piosenki turystycznej, które będą wykonywane w Wyszogrodzkim Amfiteatrze. O godzinie 14.00 Festiwal Piosenki Turystycznej „Dźwiękospacery po Mazowszu”, a o godzinie 18.00 koncert zespołu EKD Gdynia.

Najwięcej imprez zaplanowano na sobotę, 15 czerwca. Od godziny 8.30 zawody wędkarskie dla dzieci i Puchar Burmistrza Wyszogrodu. Zawody zostaną rozegrane na stawie w Rębowie. O godzinie 9.30 Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Burmistrza.

Maraton imprezowy rozpocznie się od oficjalnego otwarcia Dni Wisły o godzinie 16.00. W programie koncert zespołu „Druga Maryla”, „Nowa Kultura”, „Imperium”, „Extazy”. O godzinie 20.30 występ gwiazdy, Felicjana Andrzejczaka. Wieczór zamknie koncert zespołu Capri oraz zabawa z DJ, która zapewne potrwa do świtu. Koncerty tradycyjnie na Rynku Wyszogrodzkim.

Natomiast ostatni dzień, 16 czerwca w amfiteatrze zapowiadany jest jako rodzinny Piknik nad Wisłą. Najwcześniej wystartują dorośli pasjonaci wędkowania. Zawody o Puchar Burmistrza Wyszogrodu rozpoczną się   już o godzinie 4.30.

O godzinie 14.00 zapowiadany jest występ zespołu Retro. Pół godziny później rozpocznie się wielki przegląd twórczości artystycznej lokalnych szkół i przedszkoli. Potrwa on do godziny 16.30. Po nim na scenie pojawi się zespół Mavilena.

W trakcie moc atrakcji dla najmłodszych – park dmuchańców, miasto uśmiechem budowane, ścieżka prawdy, narkogogle, video gry, kącik kuchcika, malowanie twarzy i mini-gokarty.

Jubileuszowe 40. Dni Wyszogrodu zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

BN

fot.archiwum