BZURA WYGRAŁA LIGĘ

366
0

Płocka Klasa A

Początek niedzielnego meczu zapowiadał pogrom gości. Bzura już po dziewięciu minutach prowadziła 2:0 i sobie odpuściła. Co prawda nasi piłkarze mieli przewagę i atakowali, to robili jednak bez należytej koncentracji.

Rywale czekali na możliwość kontry. Pierwszą z nich przeprowadzili w dwudziestej pierwszej minucie i debiutujący Michał Połeć musiał wykazać się swoimi sporymi już umiejętnościami, żeby zatrzymać piłkę zmierzającą do siatki jego bramki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Bzura atakowała, a rywale dzielnie i mądrze się bronili. Warto zaznaczyć, że grali w dziesięciu, gdyż tylu piłkarzy udało się zebrać na mecz ligowy. Przy stanie 3:0 jeden z rywali strzelił nie do obrony pod poprzeczkę i w ten sposób zdobył honorowego gola dla swojej drużyny.

Chodakowianie trochę zwiększyli tempo gry i jeszcze dwukrotnie pokonali golkipera gości. Biało-zieloni wygrali mało emocjonujący mecz i w ten sposób zapewnili sobie zwycięstwo w lidze. Błękitni Gąbin mają tylko matematyczną szansę na pierwsze miejsce. Nasi piłkarze mogą sobie pozwolić nawet na porażkę z GKS Góra, czego im i sobie nie życzę.

Bzura Chodaków – ULKS Ciółkowo   5:1 (2:0)

gole: Sebastian Strzelczyk (2), Kamil Wojciechowski, Adrian Tomczyk, Patryk Karczewski

skład: Michał Połeć – Mariusz Kawczyński, Piotr Krawczak, Dawid Stypuła, Jan Wierzbicki, Kamil Wojciechowski, Adrian Tomczyk, Filip Jeznach, Sebastian Strzelczyk, Jarosław Stencel, Kamil Kacprzak oraz Michał Kowalski, Maciej Brdeja, Karol Siejka, Jakub Kobierecki, Patryk Karczewski