Strona główna Sochaczew miasto Bez zmian w naliczaniu opłat za śmieci

Bez zmian w naliczaniu opłat za śmieci

490
0
PODZIEL SIĘ

Burmistrz Sochaczewa dzisiaj zdecydował o przerwaniu i zakończeniu konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie „wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty”.

Zawarta w niej była propozycja, aby zmienić sposób naliczania tzw. opłaty śmieciowej z liczonej od osoby, na powiązaną ze zużyciem wody w gospodarstwach domowych.

Konsultacje rozpoczęły się 31 maja i miały potrwać do 14 czerwca. W tym trybie do ratusza wpłynęło szereg uwag od zarządów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych dotyczących przede wszystkim trudności w rozliczaniu opłat za śmieci wedle metody powiązanej ze stanem licznika wody. Zarządcy podnoszą także, że wprowadzenie nowej metody doprowadziłoby do wzrostu kosztów administracyjnych we wspólnotach i spółdzielniach.

Po przeanalizowaniu uwagi burmistrz podzielił stanowisko wnioskodawców i podpisał dziś zarządzenie o wycofaniu projektu uchwały z konsultacji społecznych. Oznacza to, że nie trafi on pod obrady rady miasta, a mieszkańcy Sochaczewa będą za śmieci płacili wedle dotychczasowych zasad, czyli od osoby.

– Ta sprawa pokazuje, że prowadzone od lat przez burmistrza Osieckiego szerokie konsultacje prawa lokalnego, są potrzebne. Konsultacje nie są dla nas pustym hasłem, formalnością, ale bardzo ważnym źródłem informacji. Potrafimy na te sygnały zareagować i stąd decyzja o zakończeniu prac nad nową metodą naliczania stawek śmieciowych. Zostajemy przy obecnie obowiązującym systemie. To przesądzone – mówi zastępca burmistrza Dariusz Dobrowolski.

UM

fot.archiwum