Strona główna Sport WSTYDLIWE MISTRZOSTWA

WSTYDLIWE MISTRZOSTWA

135
0

Od piątki do niedzieli trwały w Sochaczewie Mistrzostwa Polski Juniorów w rugby 15-osobowe. Mecze rozegrane zostały na chodakowskim stadionie. Nie wiem, czy z tego powodu o imprezie „zapomnieli” prawie wszyscy samorządowcy? Wiem tylko jedno, że na stadionie pojawił się tylko radny sejmiku wojewódzkiego Adam Orliński. Na uroczystości zakończenia był obecny również sekretarz PZRugby Krzysztof Czajka.

Będąc na zawodach, miałem wrażenie, jakby wszyscy się ich wstydzili. Miały się odbyć, to się odbyły. Tradycyjnie już w Sochaczewie zabrakło hymnu, a nad stadionem powiewała dumnie biało-zielona flaga chodakowskiej Bzury.

W piątek rozegrane zostały półfinały. W pierwszym starły się ekipy Orkana Sochaczew i Budowlanych Lublin. Pierwszą, wyrównaną połowę minimalnie wygrali lublinianie. W drugiej przez kilkanaście ostatnich minut zdecydowaną przewagę mieli nasi juniorzy, którzy udokumentowali ją dwoma przyłożeniami. Wygrana z Budowlanymi zapewniła Orkanowi co najmniej srebrny medal. Drugi półfinał to mecz bez historii. Juvenia Kraków rozgromiła Pogoń Siedlce, chociaż pierwsi przyłożyli siedlczanie.

Wyniki – półfinały

RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 20:10 (8:10)

punkty: Alan Dutkowski (5), Adam Kaliński (5), Mateusz Panek (5), Igor Kocimski (5)

Juvenia Kraków – Pogoń Siedlce   104:11 (54:8)

Sobota była dniem odpoczynku i „lizania ran”. W niedzielę juniorzy przystąpili do meczów o medale. W „małym” finale, o brązowe krążki rywalizowali przegrani z pierwszego dnia. Od początku przewagę zdobyli Budowlani Lublin, którzy bez większych problemów pokonali osłabioną brakiem kilku czołowych zawodników Pogoń Siedlce. O wiele większe emocje szykowały się w finale. Drużyny Orkana i Juvenii nie zawiodły licznie zebranych kibiców.

Bez wątpienia faworytem były Wawelskie Smoki, jednak nasi dzielni Rycerze bez walki się nie poddali. Pierwsze minuty należą do Orkana, który obejmuje prowadzenie. Rywale są zaskoczeni rozwojem boiskowej sytuacji. Nasi juniorzy mając szanse na kolejne zdobycze punktowe, nie potrafią ich wykorzystać. Niemoc tę wykorzystują rywale, którzy dwukrotnie skutecznie przedarli się na pole punktowe Orkana.

Pierwsze minuty po przerwie nie napawają optymizmem. Skuteczna gra Juvenii i kolejne przyłożenia doprowadziły do wyniku 28:5. Sochaczewianie jednak się nie poddali i w kilka minut znacząco zmniejszyli przewagę (28:19). Na boisku zrobiło się ciekawie. Niestety dla gospodarzy rywale w ostatnich minutach ponownie dwa razy przyłożyli i jak najbardziej zasłużenie cieszyli się ze złotego medalu.

Do podopiecznych Jakuba Sekleckiego nie można mieć pretensji, gdyż zagrali naprawdę dobrze. Juvenia, to drużyna, która obecnie swoim poziomem gry przerasta pozostałe polskie rugbowe teamy.

Juniorzy zdobyli srebrny medal, a uczynili to w składzie: Paweł Szwarc, Igor Kocimski, Patryk Romanowski, Adam Szwarc, Mateusz Panek, Adam Kaliński, Sebastian Misiak, Łukasz Łukaszyk, Kamil Zieliński, Mateusz Sobański, Bartosz Popławski, Jan Mroziński, Szymon Orlikowski, Dawid Wawrzyńczak, Karol Budner, Filip Szufliński, Kacper Wróbel, Przemysław Dobijański, Alan Dutkowski,Ksawery Struss, Adam Lewandowski oraz trener Jakub Seklecki.