Strona główna Wyszogród Zosia Niezwykłym Uczniem

Zosia Niezwykłym Uczniem

542
0
PODZIEL SIĘ

 W Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się 10 maja uroczysta gala nadania tytułu „Niezwykły uczeń”. Finalistką jej i zdobywczynią statuetki została Zofia Zielińska, uczennica z klasy VIII z SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie.

W tym dniu towarzyszyły jej Bogumiła Jasińska, dyrektor szkoły, oraz Karolina Kiedrowska, jej wychowawca. Organizatorem konkursu była Fundacja Edu – Inicjatywa, a współorganizatorem starosta powiatu sierpeckiego. Spośród 80 wniosków przyznano 19 statuetek uczniom z powiatu płockiego, sierpeckiego, ciechanowskiego i płońskiego. Tytuły „Niezwykłego ucznia” przyznano nieprzeciętnym osobom, rozwijającym swoje pasje, zaangażowanym w życie lokalnych społeczności, realizującym własne marzenia.

Nastolatka z Wyszogrodu jest znana mieszkańcom gminy i miasta jako autorka opowieści z czasów II Wojny Światowej „Chodź, przejdźmy się po getcie”. Zosia potrafi połączyć naukę, pasję, pomoc innym oraz pracę na rzecz wolontariatu. W Noc Muzeów w Wyszogrodzie była przewodniczką po starym Wyszogrodzie wspólnie z Bartoszem Brzezińskim i Grzegorzem Klusem, nauczycielem historii.

BN

Fot. SP Wyszogród