Strona główna Powiat Zapraszamy na Targi Rolne

Zapraszamy na Targi Rolne

699
0
PODZIEL SIĘ

Przed nami wielkie wydarzenie wystawienniczo-promocyjne w Sochaczewie – XXVI Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości. W tym roku odbędą się one w niedzielę, 12 maja, tradycyjnie na terenie przy ul. Głowackiego w Sochaczewie w godzinach 9.00 – 17.00.

Około 100 wystawców oraz blisko 10 000 zwiedzających świadczą o popularności Targów i potrzebie kontynuacji sochaczewskiej tradycji targowej. To ważne wydarzenie handlowo-wystawiennicze i jedna z największych imprez branżowych na Mazowszu.

Podczas Targów zapraszamy również do odwiedzenia punktów informacyjnych instytucji branżowych.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą handlową i usługową około 100 firm z branży: rolniczej, ogrodniczej czy spożywczej. Warto odwiedzić stoiska z kwiatami, krzewami ozdobnymi, drzewkami, wyrobami rękodzielniczymi, sprzętem i narzędziami ogrodniczymi czy meblami ogrodowymi. Będą też wystawcy z wikliną, wyrobami pszczelarskimi, wędlinami, serami i pieczywem regionalnym.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – czekać będą na nich stoiska z zabawkami, balonami oraz karuzele, dmuchańce, a także przejażdżki kucykiem. Tradycyjnie, w pobliżu sceny stanie ogródek gastronomiczny.

W programie m.in. widowisko muzyczne w wykonaniu maluchów z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie, występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej a także Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Folklorek. Będą też konkursy dla zwiedzających.

Na Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości zapraszają: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, oddział Bielice oraz Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Patronat honorowy nad Targami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Mazowiecki i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Partnerem tej branżowej imprezy jest Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot. archiwum