Strona główna Teresin Zagraliśmy dla Magdy

Zagraliśmy dla Magdy

558
0
PODZIEL SIĘ

Niesamowite, jak wspaniale potrafią zjednoczyć się mieszkańcy gminy Teresin w szczytnym celu. I to nie pierwszy raz. W niedzielne popołudnie 19 maja, wspólnie wsparliśmy akcję „Gramy dla Magdy”.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Justyna Kamińska, gminny animator sportu. W organizacji pomogły jej Urząd Gminy Teresin, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i miejscowy GOSiR. Imprezę otworzył wójt Marek Olechowski.

Aż jedenaście ekip stanęło na starcie turnieju piłkarskiego, który był głównym punktem rodzinnego pikniku. Sprawnie przeprowadzony, sędziowany przez Michała Dziepaka, wyłonił ostatecznie zasłużonego triumfatora. Został nim zespół o nazwie Wyhelikopterowani, którego zawodnicy w wielkim finale, dopiero po serii rzutów karnych pokonali równie świetnie spisujący się tego dnia Skrzelew. Wśród ekipy triumfatorów mieliśmy też turniejowego króla strzelców, był nim Dawid Brzeski. Z kolei, za najlepszego bramkarza rozgrywek zgodnie uznano Pawła Kluczka ze Skrzelewia. Drużynowa klasyfikacja na podium przedstawia się następująco: 1. Wyhelikopterowani, 2. Skrzelew, 3. OSP Gnatowice.

Nie wynik jednak był najważniejszy, lecz wspólna zabawa na sportowo i o tym właśnie pamiętali wszyscy uczestnicy wydarzenia. Wśród licznych atrakcji była również zumba, były kolorowe stoiska z przygotowanymi przez mieszkańców pysznymi ciastami i kulinariami domowej roboty, przejażdżki konne i ciesząca się sporym zainteresowaniem licytacja.

To wszystko z myślą o Magdalenie Rosa, mieszkance gminy, której życie opiera się teraz na nieustającej walce z poważną chorobą. Celem imprezy było przede wszystkim pozyskanie funduszy na wsparcie leczenia Magdy, a przy okazji popularyzacja piłki nożnej i propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Dzięki hojności uczestników udało się zebrać łącznie blisko 7000 złotych, za co wszystkim darczyńcom należą się duże brawa. Miałem ogromną satysfakcję prowadzić tę wyjątkową imprezę dla naszej przesympatycznej Magdy. Szczególnie podobało mi się hasło przewodnie „Pomaganie to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

Marcin Odolczyk