Strona główna Teresin Wystartuj w biegu

Wystartuj w biegu

370
0
PODZIEL SIĘ

Po raz drugi w Teresinie wystartuje „Bieg Maryjny”. Rozpocznie się niedzielę, 19 maja o godz. 11.45, rywalizacja przebiegać będzie na dystansie 5,5 km. Na najmłodszych czeka bieg na niespełna kilometr.

„Bieg Maryjny” to biegowa impreza, która miała swoją inaugurację w 2015 roku. Wówczas grupa ponad trzydziestu uczestników ścigała się trasą prowadzącą ulicami Teresina, Granic i Serok. Teraz, po czterech latach bieg zostanie wskrzeszony, a zawodnicy wystartują, a potem będą finiszować na placu ośrodka formacyjnego Rycerstwa Niepokalanej – Niepokalanów Lasek.

To nie są zawody tylko dla zawodowców, ale dla każdego, kto lubi ruch i aktywność fizyczną – wyjaśniają organizatorzy, wśród których są: Fundacja Dwie Korony, Niepokalanów Lasek – Ośrodek Formacyjny Rycerstwa Niepokalanej, Gmina Teresin, UKS „Filipides” Teresin, Sołectwo Granice Osiedle i Sołectwo Seroki-Wieś. Zgłoszenia potrwają wyłącznie do 15 maja br. Zapisy na stronie time-sport.pl

Celem imprezy jest przywrócenie pamięci małym obiektom sakralnym, jakimi są przydrożne kapliczki, i docenienie kultu Maryjnego, ale też integracja lokalnego społeczeństwa oraz promocja zdrowego stylu życia. Wszelkie pytania odnośnie biegu można kierować na adres e-mail: bieg.maryjny@gmail.com.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaśpiewają o zdrowiu
Następny artykułSzkolenie dla sołtysów