Strona główna Teresin Wyróżnienie dla strażaków

Wyróżnienie dla strażaków

369
0
PODZIEL SIĘ

To niesamowity sukces Ochotniczej Staży Pożarnej w Budkach Piaseckich. Jednostka zdobyła główną nagrodę – złoty medal. Triumfowała pośród 38 innych jednostek, które były notowane w plebiscycie „Strażak Mazowsza 2019”, zorganizowanym przez Polska Press Grupę.

W ubiegły piątek (24 maja) delegacja OSP Budki Piaseckie wzięła udział w uroczystej gali zorganizowanej z okazji podsumowania prestiżowego plebiscytu. Ogłoszono wyniki w trzech kategoriach: Strażak Roku, Jednostka OSP Roku oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku. Tegoroczny konkurs przeprowadzono we wszystkich województwach, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego OSP RP. Tym bardziej, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, niezwykle cieszy triumf Budek Piaseckich, dodajmy, że jak najbardziej zasłużony.

Największe podziękowania należą się dla naszych druhów, bo to dzięki nim nasza pomoc w sytuacjach kryzysowych, jak i w zabezpieczeniach jest w ogóle możliwa. Poświęcają swój wolny czas dla innych i za to należą się brawa. To dla nas ogromna motywacja do dalszej, wytężonej pracy – mówi druh Grzegorz Bylicki, prezes jednostki. – Obecny rok jest jednym z bardziej wyjątkowych na przestrzeni blisko 90-letniej historii, gdyż udało nam się pozyskać nowy samochód pożarniczy, który zostanie poświęcony już wkrótce, bo 8 czerwca br. Ponadto niedługo zostaniemy włączeni w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zatem zdobyty tytuł jest jakby zwieńczeniem tego wszystkiego – dodaje prezes Bylicki.

Podkreślmy, że w ostatnim czasie strażacy z Budek Piaseckich interweniowali ponad 40 razy w działaniach ratowniczo-gaśniczych, nie tylko na terenie gminy Teresin, lecz również na terenie miasta Sochaczew i całego powiatu. W szeregach jednostki jest 3 ratowników medycznych, 2 funkcjonariuszy PSP i 8 ratowników z ukończonym kursem KPP.

Marcin Odolczyk