Strona główna Sochaczew gmina Wypadek samochodowy w Kożuszkach Parcel

Wypadek samochodowy w Kożuszkach Parcel

1235
0
PODZIEL SIĘ

27 kwietnia, o godzinie 14:35, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 428. kilometrze drogi krajowej nr 92 w miejscowości Kożuszki-Parcel (gmina Sochaczew).

Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Niepokalanowie, Paprotni i Budkach Piaseckich.

Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną doszło do czołowo-bocznego zderzenia samochodu osobowego Audi A4 z samochodem dostawczym Iveco. Każdym z aut podróżowały dwie osoby. W chwili przybycia zastępów kierujący Audi nieprzytomny, z zachowanymi funkcjami życiowymi leżał przy rozbitym samochodzie. Wewnątrz pozostawała przytomna pasażerka. Osoby podróżujące Iveco wysiadły o własnych siłach – pasażer w wyniku zdarzenia doznał obrażeń, zaś kierujący nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanej pasażerki Audi przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Następnie kobieta została ewakuowana z wraku na nosze typu deska i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – „Ratownik 16” oraz „Ratownik 18”, dla których strażacy zabezpieczyli miejsce do lądowania. Załogom LPR przekazano poszkodowanych z samochodu osobowego.

Działania ratownicze prowadzone przez 7 strażaków PSP oraz 15 strażaków OSP zakończono o godzinie 16:37. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

KPPSP Sochaczew

fot. KPPSP