Strona główna Sochaczew miasto Wycieczka w prezencie

Wycieczka w prezencie

374
0
PODZIEL SIĘ

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie w sobotę, 18 maja, odbędzie się uroczystość z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce. Jubileusz świętować będzie także sochaczewski oddział TPD, który powstał w połowie lat 50. ubiegłego wieku.

Honorowy patronat nad obchodami objął burmistrz Sochaczewa, który sprawił dzieciom ze świetlic TPD wyjątkowy prezent. 11 maja wychowankowie pojechali na wycieczkę kolejką do Tułowic.

Bardzo dziękujemy burmistrzowi, bo to on wyszedł z inicjatywą i sprawił naszym podopiecznym ten wspaniały prezent. Koszt wycieczki w całości pokrył Urząd Miejski – mówi Teresa Przybylska, prezes sochaczewskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Kolejką wąskotorową pojechało w sumie 140 podopiecznych TPD wraz z 10 opiekunami, z trzech sochaczewskich ognisk środowiskowych oraz jednego z Młodzieszyna. Spotkali się przed 10.00 na terenie muzeum. Po zwiedzeniu skansenu wsiedli do pociągu i udadali się do Osady Puszczańskiej w Tułowicach. W programie wycieczki przewidziano spacer po Puszczy Kampinoskiej, gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Po godzinie 15.00 grupa wróciła do Sochaczewa.

opr. es

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCenne zwycięstwo
Następny artykułStrażacy przeszkoleni