Strona główna Powiat Włóczykije w Dęblinie

Włóczykije w Dęblinie

395
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

 9. Drużyna Harcerska NS „Włóczykije” z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie W dniach 16-19 maja uczestniczyła już po raz czwarty w XI Ogólnopolskim Integracyjnym Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP w Dęblinie.

Jak co roku, zakwaterowano nas w budynkach koszarowych XIX-wiecznej Twierdzy Dęblin na terenie 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego.

Zlot rozpoczął się w uroczystym apelem z udziałem miejscowych władz i sympatyków tej wspaniałej inicjatywy. Wieczorem uczestniczyliśmy w Harcerskim Ognisku Pokoleń, podczas którego pląsaliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Spotkanie przy ognisku było okazją do prezentacji drużyn, integracji oraz snucia wspomnień.

Następny dzień także obfitował w atrakcje. Największą z nich było zwiedzanie terenu 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Harcerze z wypiekami na twarzy słuchali wojskowych przewodników, którzy starali się przybliżyć specyfikę służby 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie i 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Tego dnia, podczas Harcerskich Manewrów Techniczno-Sportowych „Sprawni jak żołnierze”, mieliśmy okazję wykazać się fizyczną sprawnością.

W sobotni wieczór zwiedzaliśmy słynne Muzeum Sił Powietrznych. Punktem kulminacyjnym było podsumowanie konkursu plastycznego na plakat przedstawiający Pomnik Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt. Konkurs miał za zadanie uczczenie rocznicy powstania pomnika. Nasze prace zostały wysoko ocenione, nagrodzone pamiątkowym dyplomem i zaprezentowane na terenie muzeum.

Zlot zakończono uroczystym apelem, podczas którego wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy. Do domu wracaliśmy pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Już w pociągu snuliśmy plany przyjazdu do Dęblina w przyszłym roku. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy z olbrzymim zaangażowaniem organizują tę niesamowitą imprezę. Jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w tej wspaniałej harcersko-wojskowej przygodzie.

Renata Gomulińska

Katarzyna Choromańska