Strona główna Iłów Warsztaty z dietetykiem w szkole w Giżycach

Warsztaty z dietetykiem w szkole w Giżycach

606
0
PODZIEL SIĘ

Światowy Dzień Zdrowia to doskonała okazja do promocji zdrowego stylu życia. By ten cel w pełni osiągnąć odbyło się w naszej szkole spotkanie z dietetykiem Sylwią Matusiak z Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie” w Sochaczewie, zorganizowane przez Zespół Aktywne Witaminki.

Zdrowie dzieci i młodzieży jest bardzo ważne, dlatego podejmujemy w szkole wiele działań, mających na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, połączonych z aktywnością fizyczną – podkreśliła dyrektor Elżbieta Kopka, uroczyście otwierając Dzień Zdrowia. Powitała serdecznie panią dietetyk i wszystkich obecnych, przedstawiła główne cele spotkania. Zwróciła uwagę na prawidłowo zbilansowaną dietę i znaczenie ruchu.

Wiodące tematy warsztatów: rola śniadania, nowa piramida zdrowia, a dokładniej piramida zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży oraz szkodliwość napojów energetyzujących, bardzo zainteresowały uczestników. Pani dietetyk w prezentacji multimedialnej „Kształtowanie nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży”, zwróciła szczególną uwagę na skutki nieodpowiedniej diety, skutki jedzenia fast foodów, znaczenie regularności posiłków, ich prawidłową kompozycję, odpowiednie nawodnienie organizmu, skutki niedoboru wody dla zdrowia, ważność aktywności fizycznej.

Przy tej okazji, uczniowie poznali specyfikę pracy dietetyka. Byli aktywni i chętnie zadawali pytania, dotyczące zasad zdrowego stylu życia. Po prezentacji i zadawaniu pytań na forum, był czas na indywidualne porady.

Warsztaty doskonale wpisały się w realizację projektu prowadzonego przez Fundację BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Dzięki temu ważnemu przedsięwzięciu, wszyscy w pełni poznali podstawowe zasady żywieniowe, dotyczące jakości i ilości spożywanych pokarmów, wiedzą, jak uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi, potrafią planować i przygotowywać zdrowe, proste posiłki. Zespół zaprezentował również pani dietetyk efekty prac konkursowych: Klasową Księgę Śniadaniową, ze zdrowymi przepisami i rysunkami pierwszego śniadania oraz najlepszą grę planszową o piramidzie zdrowia pt. „Piramida zdrowia uczy zdrowo żyć”.

Serdecznie dziękujemy dietetyk Sylwii Matusiak za poświęcony czas, interesujące przeprowadzenie prelekcji, udostępnienie prezentacji multimedialnej oraz plansze z nową piramidą zdrowia.

SP Giżyce