Strona główna Sochaczew miasto Wakacje na drogach

Wakacje na drogach

580
0
PODZIEL SIĘ

Także i podczas tych wakacji kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym na terenie Sochaczewa. W czerwcu rozpocznie się przebudowa ulicy 15 Sierpnia, która potrwa do końca października.

Utrudnień należy się spodziewać również na ulicy Wyszogrodzkiej, gdzie rozpoczną się prace związane z budową chodnika.

Co prawda w tym roku miejski samorząd nie planuje spektakularnych prac związanych z przebudową miejskich ulic, nie oznacza to jednak, że obędzie się bez problemów komunikacyjnych. Najpoważniejszy z nich będzie związany z przebudową ulicy 15 Sierpnia, na odcinku od obwodnicy Sochaczewa do skrzyżowania z ulicami Inżynierską i Boryszewską.

Znikną dziury i koleiny

Jak wynika z naszych informacji, prace związane z remontem jednej z najważniejszych ulic Sochaczewa rozpoczną się w czerwcu i potrwają do końca października.

Inwestycja na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zostanie zrealizowana przez firmę Prima. To właśnie ona wygrała ogłoszony przetarg, oferując 3 749 000 zł za przebudowę 900-metrowego odcinka ulicy, która jest w fatalnym stanie. Ulica jest pełna kolein i dziur. Zniszczone są także chodniki, których świetność przypadała na lata 70. ubiegłego wieku. Do tego dochodzi kilka przejazdów kolejowych przecinających jezdnię, na których można urwać zawieszenie. Dlatego MZDW zdecydował się w końcu na remont swojego fragmentu ulicy.

Plan przebudowy zakłada, że wykonawca zdejmie wierzchnią warstwę asfaltu, wzmocni jezdnię dwunastocentymetrową warstwą nowej nawierzchni, a nowa jezdnia będzie miała dwa pasy o zmiennej szerokości od 3,5 do 4,5 metra. Wymienione zostaną także chodniki i ułożony ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,50 m. Do tego dojdzie przebudowa wjazdów na posesje oraz remont zatok autobusowych.

Dodajmy, że także miasto przymierzało się do przebudowy swojego odcinka ulicy. Jednak z braku dofinansowania zrezygnowano z tej inwestycji, której koszt oceniono na ponad 4 miliony złotych. Przypomnijmy, że w pierwszym etapie zamierzano wyremontować odcinek między LO im. Chopina a ulicą Broniewskiego. Plan zakładał przebudowę drogi, ułożenie chodników o łącznej długości ponad 750 m, utworzenie ścieżki rowerowej o długości prawie 1200 m (po obydwu stronach jezdni) oraz przebudowę kanalizacji deszczowej.

Bezpiecznie do Plecewic

Także w czerwcu powinny rozpocząć się prace związane z budową brakującego fragmentu chodnika wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ulicą Powstańców Warszawy do granic miasta. Jak poinformowano nas w firmie WIG-KOST, która na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zrealizuje inwestycję, budowa chodnika rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia i potrwa do końca czerwca.

Bezpieczna droga dla pieszych powstanie na odcinku 1714 metrów, a koszt jej budowy to prawie 1,2 miliona złotych. Za tę kwotę powstanie chodnik przyległy do jezdni o szerokości 2 metrów, wraz ze zjazdami indywidualnymi i publicznymi, oraz chodnik o szerokości 1,5 oddzielony metrowym zieleńcem. Przebudowane zostaną również istniejące rowy oraz wybudowane nowe, w miejscu gdzie ich nie ma. Wykonany zostanie także system wpustów pod jezdnią i pod chodnikiem, by woda nie zbierała się na asfalcie lecz swobodnie spływała w kierunku skarpy. Natomiast na samej skarpie Bzury, w rejonie osiedla Korczaka, wybudowana zostanie nowa bariera energochłonna, a chodnik od skarpy ma być oddzielony prawie półkilometrową barierą ochronną.

Dodajmy, że to kolejna inwestycja na terenie Sochaczewa realizowana w ramach współpracy pomiędzy samorządem województwa mazowieckiego a miastem. O jej realizację zabiegali mieszkańcy posesji położonych przy ulicy Wyszogrodzkiej.

Jerzy Szostak

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrażackie święto
Następny artykułWrzesień bez tajemnic