W sobotę znów mecz rugby w Chodakowie

W sobotę 1 czerwca o godz. 15, po raz drugi w tym sezonie, na stadionie Bzury zostanie rozegrany mecz rugby. Orkan Sochaczew podejmie KS Budowlanych Łódź.

Podopieczni Andrzeja Kopyta muszą wygrać to spotkanie z bonusem, by zachować szanse walki o medal. To będzie ostatni mecz Ekstraligi w naszym mieście przed wakacjami.

Mecz z KS Budowlanymi Łódź kończy sezon zasadniczy dla rugbistów Orkana. Potem czeka ich już tylko finał mistrzostw Polski w rugby 7 oraz, jeśli awansują na czwarte miejsce w tabeli Ekstraligi – mecz o brąz.

Orkan przystąpi do meczu z kolejnym sponsorem. Została nim firma Tamex – obiekty sportowe, wykonawca drugiego etapu przebudowy stadionu przy ul. Warszawskiej.

– Cieszę się, że udało nam się przekonać kolejnego partnera do współpracy z Orkanem. Nasza praca na rzecz promocji, setki kibiców na trybunach podczas każdego meczu, zainteresowanie mediów i wreszcie dobre wyniki sportowe znów została zauważona. Wierzę, że Tamex to kolejny partner na lata, bo nasz projekt nie zakończy się w czerwcu, a tak naprawdę dopiero się zaczyna. Budujemy silny klub. Na razie zrobiliśmy pierwszy krok – komentuje pozyskanie kolejnego partnera prezes RC Orkan Mieczysław Głuchowski.

– Mecz z Budowlanymi musimy wygrać za pięć punktów, co oznacza, że musimy zdobyć co najmniej cztery przyłożenia. To będzie trudne zadanie. Jak zwykle prosimy kibiców o pomoc. Wsparcie z trybun naprawdę nam pomaga – mówi menedżer i kapitan drużyny Maciej Brażuk.

– Tym razem będziemy faworytami, ale nie możemy zlekceważyć rywali. Przypomnę, że w poprzednim sezonie KS Budowlani pokonali nas na naszym stadionie, co mogło kosztować zespół wypadnięcie z grupy mistrzowskiej. Teraz musimy wygrać i trzymać kciuki by w Warszawie i Lublinie padły korzystne dla nas rezultaty – przypomina trener Andrzej Kopyt.

– O czwórkę biją się z nami jeszcze warszawska Skra oraz Budowlani Lublin. W ostatniej kolejce Lublin podejmie Lechię. Będzie faworytem. Jeśli wygra z bonusem, zakończy sezon z 25 punktami na koncie. Taki sam dorobek będzie miał Orkan, jeśli wygra za pięć punktów z KS Budowlani Łódź. Wówczas o lokacie w tabeli zdecyduje bezpośrednie starcie między sochaczewianami i lubliniakami, a przypomnijmy górą byli w nim zawodnicy z Budowlanych 22:20.
Warszawska Skra podejmie Pogoń Siedlce. W normalnej dyspozycji i przy pełnym zaangażowaniu Pogoń powinna wysoko wygrać mecz w Warszawie. Ewentualna sensacja w stolicy i zwycięstwo Skry premiuje tę drużynę do czwórki bez względu na wyniki w Chodakowie i Lublinie. 


– My musimy zrobić swoje, czyli wygrać za pięć punktów z KS Budowlanymi Łódź. Wierzę też w sportową i honorową postawię pozostałych drużyn walczących o czwórkę oraz ich przeciwników. Niech wygra rugby i najlepsza z naszych trzech ekip. Wierzę, że będziemy to my, ale zadanie jest piekielnie trudne. Zapraszam zatem na mecz z Budowlanymi – dodaje Mieczysław Głuchowski. 

– Jak zawsze szykujemy piknik rodzinny. Będą atrakcje dla dorosłych i dzieci, będziemy losować nagrody wśród nabywców biletów i karnetów. Zapraszamy – kończy prezes RC Orkan.

RC Orkan Sochaczew jest wspierany przez: sponsor strategiczny – Miasto Sochaczew, sponsorzy generalni – PKN ORLEN i Murapol; sponsorzy główni – SochBud, Żywiec Zdrój, Gardenia, PatioColor, G-Shock, BingoSpa, Prima, Fast Service, Tamex – obiekty sportowe Zdzisław Kośmider; sponsorzy – Drukarnia Chrzczany, Cukiernia Lukrecja, BVG, Media Planet – sponsorzy.

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz