Strona główna Sport W niedzielę mecz rugby w Chodakowie!

W niedzielę mecz rugby w Chodakowie!

763
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę 12 maja o godz. 14 na stadionie Bzury rugbiści Orkana podejmą Pogoń Awenta Siedlce. To będzie drugi w historii mecz rugby w Chodakowie !

Pierwszy wygrali gospodarze, czy teraz też tak będzie? Sochaczewscy rycerze, choć nie są faworytami, chcą sprawić niespodziankę !

– Pogoń to bardzo mocna ekipa, znam ich świetnie, bo pracowałem w Siedlcach dwa razy. Z większością tych zawodników zdobywałem w 2014 roku wicemistrzostwo Polski – mówi trener Orkana, Andrzej Kopyt. – Są silni zarówno w ataku, jak i młynie. W ostatnim meczu z Lechią Gdańsk wygrali 31:11, pierwsze pół godziny to był ich koncert – ocenia szkoleniowiec, który mimo to nie boi się deklaracji, że z Pogonią sochaczewianie zagrają o zwycięstwo.

– Faworytem i to zdecydowanym będą Siedlce. Ale to na nich będzie spoczywać presja. My wciąż marzymy o miejscu w pierwszej czwórce na koniec sezonu. Zwycięstwo nad Pogonią bardzo by nas do tego celu zbliżyło, dlatego postawimy wszystko na jedną kartę. Wierzę, że jeśli zagramy swoje najlepsze rugby, będziemy w stanie sprawić sensację – dodaje Kopyt.

To będzie drugi w historii mecz rugby przy ul. Chopina 101. Pierwszy miał miejsce w 1962 roku. Reprezentacji Polski zagrała wówczas w Chodakowie z Niemcami w ramach Pucharu Pokoju. 23 maja wygrała 11:0.

Dwa lata wcześniej w Chodakowie powstała też sekcja rugby, ale nie przetrwała długo. Po roku została zlikwidowana, rugbiści Bzury nie rozegrali ani jednego oficjalnego meczu.

Orkan do spotkania z Pogonią przystąpi po meczu z Ogniwem, który w ostatnią sobotę w Sopocie nasza drużyna przegrała 14:27. Styl, jaki zaprezentowała daje spore powody do optymizmu przed bitwą z Pogonią. Sochaczewianie długimi momentami dominowali na boisku. Jeśli chodzi o przewagę terytorialną i posiadanie piłki to mają wręcz lepsze statystyki od liderów tabeli.

Mecz w Chodakowie będzie pierwszym z kilku, jakie na boisku Bzury rozegra Orkan. Rugbiści przenoszą się z Warszawskiej na Chopina w związku z drugą fazą remontu, jaki zaczął się na ich obiekcie. Do zimy ma powstać sztuczna bieżnia, oświetlenie oraz naturalna płyta główna.

– Jeszcze raz bardzo dziękuję władzom i kibicom Bzury za to, że zgodzili się podzielić z nami swoim obiektem. Mam nadzieję, że będzie to okazja do tego, by zacieśnić współpracę obu klubów, a także zapoznać mieszkańców Chodakowa z naszą dyscypliną – mówi kapitan RC Orkan, Maciej Brażuk.

– Tak jak przy Warszawskiej szykujemy piknik rodzinny. Będą atrakcje dla dorosłych i dzieci, będziemy losować nagrody wśród nabywców biletów i karnetów. Zapraszamy – dodaje prezes RC Orkan, Mieczysław Głuchowski.

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie głosujemy?
Następny artykułBędą nowe autobusy