Strona główna Sport To się narobiło

To się narobiło

463
0

Ekstraliga Ekipa Orkana do Pruszcza Gdańskiego jechała po zwycięstwo, które mogło przedłużyć nadzieję na grę o medal. Nasi Wojownicy wykorzystali ją. Od pierwszych minut sochaczewianie, wzmocnieni Francuzem Pierre Lópezem, narzucili swój styl gry. Dominacja na boisku sześć razy została zakończona przyłożeniem.

Pomimo zwycięstwa Orkan pozostał na szóstym miejscu, gdyż Budowlani Lublin na boisku w Siedlcach zremisowali z Pogonią. Przed ostatnią kolejką sytuacja jest mocno skomplikowana. Żeby wskoczyć na czwarte miejsce gwarantujące mecz o brąz, Orkan musi wygrać z bonusem z KS Budowlanymi Łódź. Jednocześnie Skra Warszawa musi przegrać, a Budowlani Lublin mogą co najwyżej wygrać bez bonusa.

W czwartek swój mecz eliminacyjny do Mistrzostw Polski zagrali kadeci. Wygrali z Juvenią Kraków 12:7 jednak spotkanie zakończyło się po pierwszej połowie z powodu zdekompletowania drużyny gości.

Lechia Gdańsk – RC Orkan Sochaczew 15:40 (5:26)

punkty: George Joglidze (8), Artur Fursenko (5), Georgi Suluashvili (5), Mateusz Pawłowski (5), Marcin Krześniak (5), Adrian Pętlak (5), Wojciech Krześniak (5), Michał Kępa (2)

skład: George Joglidze (Wojciech Krześniak, Jakub Młyńczak), Bartłomiej Sadowski (Adrian Niemiec), Pierre López, Artur Fursenko, Marcin Krześniak, Michał Kępa, Adrian Pętlak, Giorgi Suluashvili (Michał Polakowski), Daniel Woźniak (Zurab Albutashvili), Russell Upton (Daniel Niemyjski), Maciej Brażuk, Mateusz Pawłowski, Razhdeni Bagaturia, Michał Gadomski (Antoni Gołębiowski), Adrian Potrykus