Strona główna Wyszogród Terenowy Dzień Dziecka

Terenowy Dzień Dziecka

592
0
PODZIEL SIĘ

 Pod hasłem „Cudze chwalicie”, w Wyszogrodzie odbędzie się druga edycja Terenowego Dnia Dziecka w tym mieście, w której podziwiać będzie można uczestników rajdu samochodami terenowymi.

I to nie tylko zawodowców. Współzawodnictwo samochodowe będzie odbywać się w klasach turystycznej, wyczynowej i ekstra wyczynowej. W ubiegłym roku impreza ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wyszogrodzian i zaproszonych gości.

Na nasze spotkanie, jak w ubiegłym roku, zaprosiłem dzieci z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Zabierzemy je na trasę imprezy, a następnie dla wszystkich uczestników są przygotowane atrakcje związane z Dniem Dziecka. To druga z pięciu imprez, podczas których zbierać można punkty w rywalizacji o Puchar Północnego Mazowsza. W trakcie tych spotkań chcę uczestnikom przedstawić historię, kulturę i ciekawe miejsca powiatu płockiego – mówi organizator imprezy z agencji Groszek Off Road.

Do uczestniczenia w klasie turystycznej organizatorzy zapraszają całe rodziny posiadające auta typu SUV i samochody terenowe. Przy tych ostatnich dopuszczalne są niewielkie modyfikacje, np. stalowe zderzaki. Jednak do startu niedopuszczone będą auta na oponach MT. Dla załóg startujących w tej klasie, oprócz klasycznych prób terenowych będą przygotowane zadania i zagadki z zakresu lokalnej historii i kultury. Tak więc nie tylko kierowca będzie miał co robić, ale też jego pasażerowie nie będą mieli czasu na nudę.

Z kolei klasy wyczynowe samochodowych zmagań adresowane są do osób z solidnym doświadczeniem w kierowaniu terenówkami lub wozami o podobnej klasie. Tu dopuszczalne są modyfikacje, stalowe zderzaki oraz opony MT. Jednak nie będzie można korzystać z wyciągarki, która jeśli jest na wyposażeniu, na czas wyścigu zostanie zaplombowana.

Z kolei w klasie ekstra wyczynowej startować mogą załogi w wozach dowolnie modyfikowanych. Tu dopuszczona jest możliwość korzystania z jednej wyciągarki elektrycznej. Jak również koła o dowolnej wielkości i dowolnym bieżniku.
W ramach wpisowego załoga otrzymuje zestaw startowy, przygotowanie tras i prób na terenach prywatnych i posiłek. Puchary i nagrody dla najlepszych trzech załóg w danej klasie oraz pamiątkową koszulkę dla nagrodzonych, kierowcy i pilota. W trakcie rajdu dopuszczalne są limity. W klasie turystycznej 40 załóg, w pozostałych po 20.

Impreza odbywać się będzie od godziny 8.00 do 20.00. Z finałem, w trakcie którego zostaną nagrodzeni najlepsi, w centrum Wyszogrodu. Czy samochodowe wyścigi przypadną ponownie do gustu mieszkańcom, okaże się 1 czerwca. Oby tylko pogoda dopisała.

BN

Fot. Groszek Off Road

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRemont cmentarza
Następny artykułZaczarowana kraina