Strona główna Nowa Sucha Szkoły i inwestycje

Szkoły i inwestycje

488
0
PODZIEL SIĘ

Na sesji Rady Gminy 26 kwietnia radni zajęli się głównie kwestiami uregulowań w oświacie oraz inwestycjami planowanymi na najbliższy czas.

Konieczne było dostosowanie funkcjonowania szkół do obowiązujących przepisów. Ustalono plan sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę oraz granice odwodów szkolnych na 1 września tego roku. Został także ustalony plan sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez naszą gminę oraz tygodniowy, obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli nie wymienionych w Karcie Nauczyciela w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę – informuje Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

Potem przyjęto pakiet uchwał związanych z inwestycjami w gminie. Radni zdecydowali o

nabyciu nieruchomości przez gminę z przeznaczeniem na cel publiczny oraz o wyrażeniu zgody na nieodpłatne przejęcie działki w Kozłowie Biskupim. Grunty te maja być przeznaczone na przebudowę drogi gminnej. Radni zdecydowali też o powołaniu Komisji Inwentaryzacyjnej Mienia Komunalnego, która ma dokonać przeglądu powiadanego mienia komunalnego.

BN

fot.pixabay