Strona główna Sochaczew miasto Szczury nie są mile widziane

Szczury nie są mile widziane

416
0
PODZIEL SIĘ

Szczury są inteligentne, ale mogą roznosić choroby, bywają też niebezpieczne dla ludzi. Osiedlają się najchętniej tam, gdzie jest dużo zakamarków, gdzie jest dostęp do wody, mieszkają ludzie i w związku z tym istnieją szanse znalezienia pożywienia.

Przynajmniej dwa razy w roku odbywają się akcje odszczurzania. Polegają one na zwalczaniu gryzoni, głównie szczurów i myszy przy użyciu środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych. Głównym celem akcji   deratyzacyjnej jest zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta właśnie przez szczury i myszy.

Ważna informacja

W miejscach wyłożenia trutki obowiązuje zachowanie szczególnej ostrożności, muszą zostać umieszczone ostrzeżenia z napisem „UWAGA TRUCIZNA”.

Należy oczyścić z odpadków i śmieci podwórza, śmietniki, piwnice i strychy, zabezpieczyć artykuły spożywcze i karmę dla zwierząt tak, aby nie były dostępne dla gryzoni. Dobrze byłoby także uniemożliwić im dostęp do wody.

Miejsca wyłożenia trucizny muszą być zabezpieczone przed dziećmi, zwierzętami domowymi i ptactwem.

„Zakład Wodociągów i Kanalizacji – Sochaczew” Sp. z o. o. informuje, iż na mocy Zarządzenia   nr 37.2019 wydanego przez Burmistrza Miasta Sochaczew z dnia 19.02.2019r. na terenie Gminy Miasto Sochaczew w dniach 06.05.2019r. do 24.05.2019r. zostanie przeprowadzana deratyzacja w obiektach Spółki, w tym min. deratyzacja sieci kanalizacji sanitarnej.

Podstawowym celem akcji deratyzacyjnej jest zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy.

Deratyzację sieci kanalizacyjnej na zlecenie „Zakładu Wodociągów i Kanalizacji – Sochaczew” Sp. z o.o. przeprowadzać będzie firma „PESTOKIL” z siedzibą w Brzegu (49-300) posiadająca uprawnienia do wykonywania tego typu usług.

Deratyzacja polega na wyłożeniu trutek w studniach sieci kanalizacji sanitarnej, czyli w miejscach żerowania szczurów. W czasie trwania deratyzacji ważnym czynnikiem jest uzupełnianie wyłożonego preparatu. Systematyczne i konsekwentne akcje deratyzacyjne skutecznie ograniczają populację szczura wędrownego w obrębie aglomeracji.

Poniżej plan przebiegu prac deratyzacyjnych w sieci kanalizacyjnej w mieście Sochaczew, na terenie administrowanym przez „Zakład Wodociągów i Kanalizacji – Sochaczew” Sp.  z o. o.

 

Data

 

Opis przebiegu prac

 

ETAP I

06.05.2019r. Miejska Oczyszczalnia Ścieków przy Al.600-lecia, Stacje Uzdatniania Wody przy ul. Wiskozowej oraz ul. Płockiej, przepompownie ścieków oraz Kramnice Miejskie przy zbiegu ul. Warszawskiej, ul. Wąskiej i ul.1-go Maja.
07.05.2019r. Rejon I – obszar południowej części miasta, obręby Kozłów Biskupi, Malesin, Sochaczew Boryszew i Andrzejów Duranowski, od granic miasta do ul. Licealnej i ul. Żyrardowskiej.
08.05.2019r. Rejon II – obszar centralnej części miasta, obręby Sochaczew Wschód, Sochaczew Centrum, Andrzejów Duranowski i Wypalenisko, obszar na północ od ul. Żyrardowskiej i ul. Licealnej, na wschód od ul. Traugutta i ul. Staszica oraz na południe od ul. Trojanowskiej.
09.05.2019r. Rejon III – obszar zachodnia część miasta, obręby Sochaczew za Bzurą, Rozlazłów, Karwowo, Sochaczew Centrum, Chodaków, tereny na zachód od ul. Traugutta, ul. Staszica, ul. Łąkowej, ul. Młynarskiej i ul. Chodakowskiej oraz   ul. Brukowa.
10.05.2019r. Rejon IV – północno-wschodnia część miasta, obręby Chodaków, Wypalenisko, Sochaczew Centrum,  obszar na północ od ul. Brukowej, na wschód od ul. Mostowej, ul. Chodakowskiej, ul. Młynarskiej i ul. Łąkowej oraz na północ od ul. Trojanowskiej.
 

ETAP II

20.05.2019r. Rejon I – obszar południowej części miasta, obręby Kozłów Biskupi, Malesin, Sochaczew Boryszew i Andrzejów Duranowski, od granic miasta do ul. Licealnej i ul. Żyrardowskiej.
21.05.2019r. Rejon II – obszar centralnej części miasta, obręby Sochaczew Wschód, Sochaczew Centrum, Andrzejów Duranowski i Wypalenisko, obszar na północ od ul. Żyrardowskiej i ul. Licealnej, na wschód od ul. Traugutta i ul. Staszica oraz na południe od ul. Trojanowskiej.
22.05.2019r. Rejon III – obszar zachodnia część miasta, obręby Sochaczew za Bzurą, Rozlazłów, Karwowo, Sochaczew Centrum, Chodaków, tereny na zachód od ul. Traugutta, ul. Staszica, ul. Łąkowej, ul. Młynarskiej i ul. Chodakowskiej oraz  ul. Brukowa.
23.05.2019r. Rejon IV – północno-wschodnia część miasta, obręby Chodaków, Wypalenisko, Sochaczew Centrum,  obszar na północ od ul. Brukowej, na wschód od ul. Mostowej, ul. Chodakowskiej, ul. Młynarskiej i ul. Łąkowej oraz na północ od ul. Trojanowskiej.
24.05.2019r. Miejska Oczyszczalnia Ścieków przy Al.600-lecia, Stacje Uzdatniania Wody przy ul. Wiskozowej oraz ul. Płockiej, przepompownie ścieków oraz Kramnice Miejskie przy zbiegu ul. Warszawskiej, ul. Wąskiej i ul.1-go Maja.

   

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodium w Słowacji
Następny artykułPowiat w ogniu