Strona główna Sochaczew miasto Szczęśliwe wakacje

Szczęśliwe wakacje

564
0
PODZIEL SIĘ

 Miejski samorząd przeznaczy 120 tysięcy złotych na letni wypoczynek dla dzieci z najbiedniejszych sochaczewskich rodzin. Dzięki tym środkom 220 uczniów z sochaczewskich szkół podstawowych w najbliższe lato weźmie udział w koloniach i półkoloniach finansowanych przez miasto.

Setka dzieci z niezamożnych rodzin wyjedzie na kolonie nad morze do Międzywodzia.

Odbędą się dwa dziesięciodniowe turnusy, każdy z nich dla pięćdziesięciorga dzieci, w dniach od 30 czerwca do 9 lipca i od 9 do 18 lipca. Dzieci zamieszkają w malowniczym, zalesionym ośrodku wczasowo-wypoczynkowym „Bursztyn”, położonym 250 metrów od morza. Będą mieć zapewnione pełne wyżywienie, opiekę wychowawczą, medyczną, autokarowe wycieczki po okolicy. W czasie ich pobytu odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, piesze wycieczki, rozgrywki sportowe. Nie zabraknie też rozmów na trudne tematy, o zgubnych skutkach nałogów czy przemocy domowej – mówi Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego.

Miasto zorganizuje także półkolonie dla dzieci. W tym roku odbędą się one w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie i potrwają dwa tygodnie. Rozpoczną się w pierwszy poniedziałek wakacji, 24 czerwca. W zajęciach będzie mogło uczestniczyć 120 dzieci z miejskich szkół podstawowych.

W ramach półkolonii dzieci otrzymają każdego dnia trzy posiłki – śniadanie, obiad, podwieczorek. W programie zajęć będzie kilka wycieczek do pobliskich miast. Ponadto wyjścia na sochaczewską pływalnię „Orka”, do kina oraz liczne gry i zabawy.

Dodajmy, że rodzice pokryją jedynie symboliczną część kosztów wypoczynku – za dwutygodniowe półkolonie zapłacą 20 zł, a za kolonie w Międzywodziu 60 zł. Resztę wyłoży samorząd miejski z funduszu przeznaczonego na walkę z alkoholizmem i narkomanią, którego istotnym elementem jest profilaktyka prozdrowotna.

UM / dot

fot.pixabay