Strona główna Kronika kryminalna Sprzedał narkotyki 14-latkowi. Dilera zatrzymali sochaczewscy policjanci

Sprzedał narkotyki 14-latkowi. Dilera zatrzymali sochaczewscy policjanci

732
0
PODZIEL SIĘ

Został przyłapany na kradzieży sklepowej, narkotyki miał schowane w portfelu, a papierosy w bieliźnie. Czternastolatek będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym. Mundurowi zatrzymali również 17 – latka, który sprzedał mu marihuanę. Starszemu z nich grozi kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży w jednym ze sklepów przy Al. 600-lecia w Sochaczewie. Na miejsce pojechali dzielnicowi, którzy ustalili, że 14 – letni mieszkaniec miasta ukradł dętkę rowerową. Mundurowi znaleźli marihuanę w portfelu nieletniego, a w bieliźnie papierosy. Nastolatek został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

Policjanci ustalili, że nieletni kupił narkotyki od 17 – letniego mieszkańca Sochaczewa. Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z kryminalnymi zatrzymali go w miejscu zamieszkania, a później osadzili w policyjnym areszcie.

Młody diler został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut udzielania małoletniemu środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja