Strona główna Nowa Sucha Rodzinna zabawa pod chmurką

Rodzinna zabawa pod chmurką

560
0
PODZIEL SIĘ

Nasz patronat

W Kozłowie Biskupim 25 maja przy Szkole Podstawowej, przy ul. Olimpijskiej od południa do zmierzchu trwała pierwsza „Rodzinna Majówka”. Było ciepło, słonecznie, więc uczestników nie zabrakło. Mieszkańcy Kozłowa przybyli tłumnie całymi rodzinami.

To była inicjatywa Komitetu Organizacyjnego, w skład którego weszli sołtys i rada sołecka Kozłowa Biskupiego, dyrekcja szkoły, rada rodziców, samorząd uczniowski, a także Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywni”.

Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w samo południe. W trakcie imprezy można było skorzystać z badań mammograficznych, zmierzyć sobie ciśnienie i zasięgnąć porad dietetycznych. Jak również obejrzeć co mają do zaoferowania rękodzielnicy, kolekcjonerzy i ludowi twórcy. Dla najmłodszych czekał dmuchany park rozrywki ze zjeżdżalniami. Nie brakowało typowych dla festynu różnorodnych obwarzanków i cukrowej waty.

Na scenie i obok niej cały czas był ruch. Zaprezentowały się – Zespół „Folklorek”, Studio Tańca Smile Crew, Zespół Wokalno-Muzyczny „Cantabile”. Obok nich występowali też uczniowie z SP w Kozłowie Biskupim. Publiczność ogromnymi prawami nagrodziła pokaz judo wykonany przez zawodników UKS Sochaczewskiego Centrum Sportów Walki, występy akrobatyczne, prezentację rugby, a także popisy fitnessu w wykonaniu trenera personalnego. Te ostatnie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Chętni mogli pod okiem instruktorki spróbować, czy dadzą radę podskakiwać w rytm muzyki. Było wiele konkursów z ciekawymi nagrodami, gry i zabawy sportowe. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Radziwiłłów i Sochaczewskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Można było tam zakręcić kołem fortuny i po prawidłowej odpowiedzi wybrać sobie nagrodę – książki z zagadkami, żółtą kamizelkę lub jakiś gadżet. Jan Szczurek, leśniczy z Nadleśnictwa Radziwiłłów opowiadał dzieciom wiele ciekawych historii z życia lasu. Na festynie pojawił się także punkt historyczny i foto budka, która cieszyła najmłodszych.

Bardzo wiele było lokalnych przysmaków. Swoje pyszne wypieki zaprezentowały wolontariuszki z SP w Kozłowie. Oferowały murzynki, pierniki, szarlotki. Była też grochówka, jak również kulinarne smakołyki z Koła Gospodyń Wiejskich „Kreatywni”. Panie oferowały swój własnoręcznie wypiekany chleb ze smalcem domowego pomysłu, pasztet, ogórki kiszone i zdrowe, nietuczące słodycze.

Na koniec od 17.00 do 20.00 trwała zabawa taneczna na świeżym powietrzu przy akompaniamencie zespołu SONUS.

BN

Fot. Bogumiła Nowak