Strona główna Iłów Rocznicowe dzwony

Rocznicowe dzwony

414
0
PODZIEL SIĘ

W Święto Matki Bożej Królowej Polski 3 maja odbyła się w Iłowie podniosła uroczystość. Ksiądz biskup Józef Zawitkowski dokonał poświęcenia nowych dzwonów. Wcześniej, podczas uroczystej Mszy świętej wygłosił płomienne kazanie, które do głębi swą treścią poruszyło wiernych.

Trzy nowe dzwony w iłowskiej dzwonnicy stanowią votum wdzięczności iłowskich parafian oraz proboszcza Krzysztofa Boruckiego za odzyskanie przez Polskę przed wiekiem niepodległości oraz za wybór na Stolicę Piotrową naszego wielkiego Polaka Jana Pawła II. Należy nadmienić, iż jest to jedyna takiego rodzaju inicjatywa w całej łowickiej diecezji.

Jak wspomina ksiądz proboszcz, jego pragnieniem było, aby poświęcenie dzwonu zostało dokonane w roku 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, która przypada w dniach od 2 do 10 czerwca. Właśnie wtedy proroczy głos Papieża „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” stał się zasiewem wielkich przemian nie tylko w naszej Ojczyźnie. Ksiądz proboszcz uważa ponadto, iż głos tych dzwonów staje się dla nas mobilizacją do podejmowania i wypełniania dziedzictwa św. Jana Pawła II oraz do modlitwy w intencji Ojczyzny, która jest obecnie tak bardzo doświadczana przez atak złego ducha.

Dzwony zostały wykonane przez firmę ludwisarską Zbigniewa Felczyńskiego z najwyższej jakości miedzi i cyny, i przyozdobione bogatą ornamentyką. W ceremonii poświęcenia jubileuszowych dzwonów wzięli liczny udział parafianie oraz księża z dekanatu sannickiego.

Wanda Dragan

Fot. Andrzej Dragan